Головна Культура

Етногурт “ДахаБраха” випустив новий кліп

Гурт “ДахаБраха” 2 березня випустив кліп на пісню “У горлі ком”, створений на основі фото і відео українців з укриттів. Учасник гурту, мультиінструменталіст і соліст Марко Галаневич у коментарі Суспільне Культура розповів про те, як створювали пісню та відео.

Він розказав, що ідея створення пісні “У горлі ком” з’явилася однієї ночі, під час репетиційного тижня. “Я очікував що коліжанки можуть забанити, і я б не планував тоді сперечатися. Показав. І дівчата, і Влад Троїцький відреагували схвально”. — повідомив Галаневич.

Він розповів, що важко згадати, чия була ідея використати фото українців у кліпі: “Але мені здається, що мені вона належить мені”. Він наголосив, що українці активно відреагували на прохання надсилати свої фото та відео.

“Це були сотні світлин з усіх куточків України. Принагідно хочемо подякувати ГО «Успішні комунікації» і особисто Яремі Духу й Алісі Малицькій, які змогли допомогти реалізувати цей проєкт”, — сказав Галаневич.

Коли вийде майбутній альбом “ДахаБраха”

Учасник гурту розповів, що матеріалу на новий альбом уже можна назбирати, але поки гурт не може собі дозволити зайнятися записом, бо має інші пріоритети. “Щодо альбому, то говорити поки зарано. Це перспектива не найближчого року. Наше головне завдання станом на зараз — максимальна кількість концертів по світу”.

Наразі гурт на гастролях по США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії. На осінь у “ДахаБраха” запланований тур Європою.

Також Галаневич розповів, що гурт ніяк не планує відзначати двадцятиріччя від заснування: “Настрій не святковий. Росіяни вкрали у нас свята. Всі наші думки про те, як бути ефективнішими й кориснішими для перемоги України”.

“ДахаБраха” закликає також підписати петицію Make Russia Pay. Ініціатор петиції — Центр громадянських свобод, який 2022 року отримав Нобелівську премію миру. Петиція закликає країни G7 та держави-члени ЄС використати російські заморожені гроші на “відбудову знищеної росіянами інфраструктури, лікування поранених і підтримку постраждалих внаслідок війни, а головне — зміцнювати обороноздатність України” — з тексту петиції.

“ДахаБраха” — 20 років

Колектив розпочав свою діяльність у 2004 році з театру “Дах” Влада Троїцького. Гурт випустив 7 студійних альбомів музики етнохаосу, з експериментальним та різним звучанням в кожному альбомі, зокрема з інтерпретацією давніх народних пісень в сучасному виконанні.

У 2020 році Олена Цибульська, Ірина Коваленко, Ніна Гаренецька та Марко Галаневич стали лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка за альбом “Шлях” (2016) у номінації “Музичне мистецтво”.

Вбрання співачок гурту традиційно передбачає високі чоловічі овечі шапки. Ідея такого впізнаваного образу належить Тетяні Василенко, актрисі театру “Дах”.

У 2022 році гурт вперше у своїй історії та серед українських гуртів грав на головній сцені фестивалю Glastonbury — Pyramid Stage. В один день із ними виступали Кендрік Ламар і Lorde.

Також у 2022 році американське місто Медісон (штат Вісконсин) 19 липня відсвяткувало “День DakhaBrakha”.

Фото: dakhabrakha / Facebook