Головна Культура

EUROSONIC 2023 – МИ ПОВЕРНУЛИСЯ!

Froukje. Photographer: Jorrit van de Kolk

Авторитетний європейський фестиваль-шоу кейс і конференція сучасної популярної музики – Eurosonic/ESNS – повернувся в формат реального життя!

Після двох років цифрового формату через COVID Всесвітня організації охорони здоров’я повідомила, що офіційно кінець пандемії вже не за горами. Отже, 36 випуск ESNS пройде наживо в місті Гронінген, Нідерланди, з 18 до 21 січня 2023 року. Але вже сьогодні фестиваль, співпрацюючи в рамках EBU (European Broadcasting Union) з NPO 3FM та європейськими національними радіомовниками – готовий анонсувати перших 33-х виконавців, обраних для участі в ESNS. Фестивальні фанати, які бажають спостерігати за поповненням line-up Eurosonic 2023, знайдуть імена виконавців і назви країн-учасників тут.

Головне про  фестиваль ESNS

ESNS (Eurosonic Noorderslag) — це ключова біржа для нових європейських музичних талантів, яка допомагає у презентації та просуванні нових виконавців на міжнародній музичній сцені, з такими вже відомими іменами, як Altin Gün, Arlo Parks, Alyona Alyona, Celeste , Daði Freyr, Dua Lipa, Fontaines D.C., Friedberg, Go_A, K.ZIA, girl in red, Hinds, Meduza, Meskerem Mees, MYD, Priya Ragu, Pip Blom, Pongo, Sigrid and Wet Leg.

Щороку в січні ESNS демонструє 350 європейських артистів-початківців для понад 40 000 відвідувачів. Фестиваль і конференція збирають понад 4000 професіоналів музичної індустрії, і представників 400 міжнародних фестивалів включно. Щодня на провідній конференції проходить понад 150 панельних дискусій, інтерв’ю, основних доповідей тощо, які стосуються нагальних тем і необхідності соціальних змін у музичній індустрії. Уночі європейські виконавці виступають на 40 локаціях в центрі Гронінгена – з середи по п’ятницю, а в суботу в концертному залі De Oosterpoort фестиваль представляє виключно молодих артистів з Нідерландів.

EUROSONIC 2023 – фокус Іспанія

Щороку ESNS висвітлює найкращих нових виконавців з іншої країни, демонструючи різноманітність музичних талантів у всій Європі. Традиційно ESNS обирає новий фокус – у 2023 році головною країною визначено Іспанію.

Керівник програми ESNS Роберт Мейєрінк дуже радий, що Іспанія бере участь у наступному випуску: «Іспанська музична сцена може багато чого запропонувати міжнародному ринку. Незважаючи на те, що інтерес до музики іспанською мовою в Європі та за її межами зростає більше, ніж будь-коли, ми хотіли б зосередитися на різних її регіонах і жвавих сценах – від нових електронних виконавців до нової хвилі інді-гуртів, що походять із великих міст, островів та всіх куточків, що між ними. Разом із The Spanish Wave та їхніми партнерами ми з нетерпінням чекаємо початку роботи над доставкою еклектичної добірки нової музики до Гронінгена».

Сесар Андіон (The Spanish Wave): «Цей фокус принесе широку палітру молодих, нових і талановитих виконавців з усієї Іспанії – щоб показати, наскільки свіжі, живі та конкурентноспроможні артисти є в нашій країні».

Конференція ESNS: чого чекати у 2023 році?

Сектор популярної музики, мабуть, стикається з найважливішим викликом у своїй історії – і це великий перехід! Орієнтуючись у майбутнє, нам потрібно адаптуватися, коригуватися та змінюватися!

Photographer: Bart Heemskerk

Оскільки Іспанія є головною країною на ESNS 2023, конференція ESNS зосереджується на практичному застосуванні нових розробок, пропонуючи найкращі практики та рішення, панельні дискусії на гострі теми та передачу знань і досвіду. Усе щодо «великого переходу».  Конференція ESNS встановлює порядок денний із питаннями, які сектор має колективно вирішити протягом наступних кількох років у рамках наступних чотирьох основних тем. Це екологічна та соціально-економічна стійкість. Соціальні теми – такі як рівність, чесна практика, інклюзія та різноманітність. Інновації та технології з такими темами, як сонячна енергія, зменшення відходів і покращення живого досвіду для вболівальників – за допомогою нових розумних технологій.

Конференція розгляне поточні події – нестача персоналу, Brexit, роль таких платформ, як TikTok, і зміна ролі лейблів. А також – орієнтовані на користувача платежі на потокових платформах, і доступність музичної культури у зв’язку з нещодавним і прогнозованим величезним ціновим тиском.

Як комфортно і продуктивно відвідати фестиваль та його події?

Вже стартував розпродаж квитків на концерти. Якщо ви не маєте часу на відвідування всіх 4-х днів фестивалю, Eurosonic пропонує квитки на один фестивальний день – і робить це  вперше за свою 36-річну історію. Також сайт ESNS пропонує вибір готельних номерів – для відвідувачів із різним бюджетом.

Після бронювання ви одразу отримаєте отримуєте рахунок за бронювання від ESNS, та офіційний готельний ваучер ESNS, який вам необхідно буде пред’явити в готелі після прибуття на фестиваль.

Зареєструйтеся на конферецію ESNS-23 – і не забудьте персоналізувати свій обліковий запис. Натомість отримуйте  доступ до фестивалю  ESNS, його аналітики, ексклюзивного (цифрового) контенту, а також доступ до бази даних  делегатів ESNS – щоб стати її частиною!

Україна на ESNS

2017 рік – гурт ONUKA (вокалістка Наталья Жижченко) в line-up  ESNS

2018  – Дівочий гурт Panivalkova (Панівалькова)  визнали, що все ще не можуть забути враження від ESNS – «Наші два неймовірних шоу, чудова публіка, багато чудових колег».

2019 рік  –  Україну представляв  співак-виконавець з Чернівців, і автор власних композицій Sasha Boole. На Eurosonic Noorderslag він відіграв два аншлагових концерти, та був запрошений для інтерв’ю на національне телебачення. Sasha Boole записав наживо ексклюзивний концерт для легендарної нідерландської ТВ-програми 2 Meter Sessions, яка існує з 1987 року. Свого часу там виступали Foo Fighters, Radiohead, INXS, REM, The Cranberries, Coldplay, Damien Jurado та інші світові зірки. Вітчизняний сінгер-сонграйтер став першим українським артистом, якого запросили для участі в ній. Зараз співак боронить Україну в лавах ЗСУ.

У 2020 Україну представляв гурт DZ’OB та реп-співачка Alyona Alyona, виконавиця українською мовою, яка стала справжньою сенсацією Eurosonic: «Просто хочеться, щоб вони кайфанули і, не знаючи мови, просто відчули якусь мою енергетику».

Українська реп-співачка alyona alyona (Альона Савраненко) на фестивалі Eurosonic Noorderslag (ESNS) стала лауреаткою премії Music Muves Europe Talent Awards 2021 – щорічної нагороди Євросоюзу в галузі популярної сучасної музики. Крім того, Alyona Alyona отримала найбільше голосів у додатковій номінації Public Choice Award.

Аліна Паш отримала премію Music Moves Europe Awards у 2022 році. Гурт Go_A також виступив на  ESNS 2022, заспівавши наживо композиції з фольклорних пісень, в тому числі вже легендарну пісню Shum, що облетіла весь світ після конкурсу Євробачення у Роттердамі у 2021 році, посівши 5 місце у фіналі конкурсу і 1 місце у світовому чарті «Spotify Top Viral».

Хто представлятиме Україну в 2023 році – залишається інтригою для прихильників ESNS.

Анна Архипова