Головна Кіно

«ФЕЛІКС»: УКРАЇНСЬКІ КІНОМИТЦІ ЗНІМАЮТЬ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ ПРО ЗАГИБЛОГО АЕРОРОЗВІДНИКА

Багато українців ще пам’ятають оголошення «Продам гараж на Соломі» з номером телефону колишнього посольства рф в Україні, що увірвалось у пряму відеотрансляцію Reuters із Майдану 16 лютого  цього року. Дроном із оголошенням керував Фелікс Куртаніч, який на той час працював у компанії Dronarium Україна, що і стала автором публічної акції.

Через два місяці Фелікс загинув, виконуючи бойове завдання поблизу Рубіжного на Луганщині. На той момент він служив у розвідці, працював із дронами, передаючи нашим артилеристам координати ворога спочатку на Київщині, а потім у Луганській області.

Як розповідають друзі аеророзвідника, Фелікс мріяв зняти фільм. Але через російських окупантів хлопець не встиг втілити свою мрію в життя. Тому друзі вирішили реалізувати його плани.

— Коли у квітні Фелікс загинув, ми вирішили зняти про нього документальний фільм, — розповіла Іванна Слободянюк, телеведуча, журналіст, сценарист, одна із авторів фільму «Фелікс», подруга і колега загиблого. — 22 липня розпочали зйомки. На сьогодні вже відкрили продакшен «Фелікс», відзняли більшу частину фільму, задокументували історії побратимів, виконали багато іншої роботи.

Документальна стрічка «Фелікс» розповідатиме про дитинство, творчість і бойовий досвід українського воїна, який із 18 років захищав рідну землю на передовій. Через історію аеророзвідника Куртаніча у фільмі розкриватиметься тема сторічної боротьби України за незалежність.

— Фелікс народився в незалежній державі, тому не міг жити своє життя, не захищаючи цю незалежність, як і інші воїни, які виборюють перемогу. Наш фільм буде про історію, незламність духу, любов і шлях, який зараз проходять усі наші герої ціною власного життя і свого здоров’я, — додає пані Іванна. — Фелікс — збірний образ усіх, хто загинув за Україну, хто так чесно й сміливо казав «хто, якщо не я?» Його побратими — символ усіх, хто продовжує боротись тут і зараз та буде це робити до останнього, а його батьки — приклад сили й мудрості людей, які прийняли вибір сина і переживають втрату.

Допрем’єрний показ фільму відбудеться у квітні наступного року після річниці смерті Фелікса Куртаніча, а згодом стрічку можна буде побачити в кінотеатрі.

Сьогодні ж автори фільму звертаються до всіх небайдужих із проханням інвестувати в майбутнє української кіноіндустрії, долучившись до створення стрічки «Фелікс». Для закінчення виробництва потрібно приблизно 250 тис. грн. Якщо у когось є можливість і бажання задонатити на проєкт, зробити це можна за реквізитами, вказаними на сторінці Іванни Слободянюк у фейсбуці. Усі кошти від прокату майбутнього фільму будуть передані на потреби військових.

Джерело: АРМІЯ INFORM