«Фонд Маша» разом із психологинею проєкту «Незламна мама» Тетяною Хоменко зібрали збірку кінострічок про сильних та незалежних. Про жінок, які змогли реалізуватися і досягнути успіху попри всі перепони. Who runs the world? Girls!
Ерін Брокович, 2000
Фільм заснований на реальних подіях. Він розповідає історію сильної, вольової жінки, яка зуміла допомогти багатьом сім’ям, що зіштовхнулися з несправедливістю. Ерін самотужки виховує трьох дітей і потребує роботи. У неї немає освіти, але є величезне бажання допомагати людям.
Коментар психологині:
– Цей фільм про бажання допомагати людям, про сталеву волю і наполегливість. Героїня долає купу перешкод, щоб дійти до своєї мети. Як і всі ми, шукає баланс між роботою і дітьми, намагається побудувати нормальні здорові стосунки. Фільм буде особливо цінний для жінок, які мають дітей і мріють побудувати кар’єру. Ця історія ламає стереотипи: жінка-одиначка чи багатодітна може зробити кар’єру, жінка без освіти також може досягти висот. Цей фільм вбиває стереотипи і мотивує рухатися до своєї мети. Він дуже надихаючий.
Квітка пустелі, 2009
Автобіографічна історія Варіс Дірі, яка показує її шлях від дівчинки-кочівниці з Сомалі до однієї з найпопулярніших моделей світу. Ще в дитинстві вона пройшла обов’язковий для культури Сомалі ритуал жіночого обрізання. У 13 років її хотіли віддати заміж за літнього чоловіка, тому дівчинка втекла. Вона стала першою жінкою, яка публічно засудила практику жіночого обрізання.
Коментар психологині:
– Історія Варіс про те, як непросто піднятися з самих низів суспільства. Це кіно про наполегливість і силу долати перешкоди. Про повагу і віру до людей, про неймовірну силу духу. Фільм дуже корисний для жінок, які втратили віру в себе, які народилися в бідних сім’ях і не вірять, що можна реалізуватися без зв’язків і грошей.
А ще це кіно про самооцінку і саморозвиток. Бо чим більше ти працюєш над собою, тим впевненішою стаєш. Також стрічка вчить допомагати людям. Попри делікатну тему, головна героїня переступила через себе, через культурні традиції своєї країни, бо розуміла, що практика обрізання наносить величезну психологічну травму жінці з самого народження. Вона підняла табуйовані теми, шукала, де можна підняти це питання і як покінчити із варварськими традиціями.
Шоколад, 2000
Це історія чарівної Вів’єн, яка в пошуках кращого життя для себе і доньки приїхала до маленького провінційного мистецтва. Вів’єн – шоколатьє. Вона відкриває в своєму містечку маленьку шоколадницю, але консервативні місцеві проти її справи.
Коментар психологині:
– У фільмі розкривається сила духу жінки, зростання особистості. Показується шлях від розпачу і відчаю до віри і надії. Стрічка вчить нас відпускати минуле і не боятися руйнувати стереотипи. Дуже добре у фільмі розкриваються різні типи стосунків: між одномістянами, батьками і дітьми, закоханими.
Фільм буде цікавий для всіх жінок, які мріють відкрити свою справу, які мають дітей, але не мають підтримки. Для жінок, які не можуть відпустити минуле. Вартий уваги однозначно!
Я – викладач, 2018
Головна героїня – Наіна Матур страждає від невиліковної хвороби, синдрома Туретта, має нервові тики та неконтрольовані вигуки. За освітою Наїна – вчителька, вона намагається знайти профільну роботу, але виявляється, що суспільство не готове до такого виклику. Майже всі директори шкіл, які вона обдзвонювала, відмовляють. Але врешті Наіну беруть працювати в клас з проблемними підлітками.
Коментар психологині:
– Це історія непохитної волі та слідування своїм цінностям, покликанню попри всі труднощі. Кіно про велику, безумовну любов до дітей. У фільмі піднімається багато важливих тем: проблеми самооцінки, оціночне сприйняття суспільством інакших людей, виклики виховного процесу. Корисно подивитися жінкам з інвалідністю чи з фізичними чи психічними порушеннями. Бо інвалідність – не табу для досягнення мети! І будь-яка форма інвалідності не перешкодить працювати за покликанням і жити щасливе життя, рухатися до своїх цілей і мати при цьому шалений успіх.
Коко де Шанель, 2009
Фільм про становлення легендарної Коко Шанель, про її шлях від вихованки сирітського притулку до всесвітньо відомого кутюр’є, яка зробила революцію в світі моди. Саме Коко Шанель зняла з жінок корсети, дала їм дихати. А сама перевдягнулася в чоловічий костюм, щоб довести: жінка може бути такою, якою вона схоче, і з тим, з ким схоче.
Коментар психологині:
– Коко Шанель ламала стереотипи, не боялася йти проти натовпу, натомість ішла за своїми мріями і цінностями. Вона підкупала своєю харизмою і вірою в справу. Нею надихалися всі навколо. У стрічці розповідається нелегка історія побудови її стосунків. З одного боку – успіх, з іншого – зворотній бік успіху: заздрість, супротив суспільства.
Фільм однозначно надихає. Він про успіх, про силу духа, про подолання стереотипів, про перехід суспільства на інший рівень розвитку.
Балерина, 2016
Історія маленької вихованки притулку Феліс, яка мріє стати балериною. Вона має талант, поклик, але ніхто не вірить у неї, окрім її друга. Разом вони тікають до Парижа, аби втілити мрію Феліс у життя.
Коментар психологині:
– Мультфільм про цікавість, безпосередність, спонтанність. Безумовно, про величезний талант. Але про те, що талант треба відкрити, а це – важка і виснажлива робота. Фільм про самооцінку, перше кохання, справжню дружбу. Про те, як мрія веде в потрібне місце, підтягує потрібних людей і, врешті, приводить людину до перемоги, в тому числі, над собою. Тому важливо не зупинятися, а постійно працювати, щоб реалізуватися. Бо успіх – це не одноразовий ривок, а постійна праця над собою.
Зоотрополіс, 2016
Джуді Хопс з дитинства мріяла стати офіцером поліції, але вона маленька зайчиха, а на роботу беруть лише великих звірів. Але Джуді стає найкращою випускницею академії і має відстояти себе і свою мрію в реальних життєвих професійних випробуваннях.
Коментар психологині:
– У мультфільмі піднімаються питання відстоювання себе, особистих кордонів, ламання стереотипів, зростання особистості, прийняття інших такими, які вони є. Це стрічка про цінність справжньої дружби і про випробування, які вона проходить. Також у мультфільмі наголошується, що розчарування і невдачі – це частина дороги. І навіть якщо ти на крок відступиш від мрії, все одно важливо зібратися і рухатися далі. Тоді успіх – не за горами. Ця історія надихає і через мультяшні образи заряджає силою духу, вірою і мотивацією.