Головна АЗОВ 22

Футбольний Кубок пам`яті азовця Гряна розіграли у Києві

У Києві відбувся турнір памʼяті азовця Гряна, який полетів гелікоптером в оточений Маріуполь та загинув на «Азовсталі»

26 серпня у Києві відбувся турнір з мініфутболу пам’яті Олександра Гряника, організованого батьками героя – Сергієм та Ольгою. Олександр «Грян» Гряник був киянином, фанатом «Динамо», захоплювався фото- та відеозйомкою. З 2016 року він служив в «Азові», за місяць до повномасштабного вторгнення вирішив звільнитися. З 24 лютого Грян захищав рідний Київ, пройшов бої в Гостомелі, Бучі, Ірпені, а згодом вирішив летіти гелікоптером в оточений Маріуполь до своїх побратимів. Він казав: «А я дійсно не думаю, що зробив щось надзвичайне. Я просто робив так, ніби це єдине вірне. Як дорогу на зелене переходити». 8 травня 2022 року Олександр загинув на «Азовсталі» внаслідок потрапляння російської авіабомби в бункер.

У змаганнях взяли участь сім команд, серед яких команди від «Азову», Ультрас «Динамо Київ», спортивних журналістів, одногрупників бійця, а також команда від Оболоні – рідного району Гряна. Підтримати сімʼю героя прийшло багато побратимів, зокрема воїни, які летіли з ним на одному гелікоптері в Маріуполь та вже повернулися з полону, а також небайдужі українці, зокрема переселенці з Маріуполя. На початку турніру батьки військового подякували всім присутнім за памʼять про їхнього сина, згодом 63-річний тато Олександра Сергій зіграв один з таймів за команду «Азову».

Перемогу у змаганнях здобула команда Ультрас «Динамо Київ», а на завершення змагань всі учасники отримали від родини Гряників памʼятну подяку та символічні монети. Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує всім учасникам змагань за підтримку родини бійця! Участь у подібних змаганнях – найменше, що ми можемо зробити для вшанування памʼяті наших героїв!

@AzovstalFamilies