Головна TV

Герої України Сергій Побережець та Андрій Герус: Кожна ціль є унікальною

Герої України — командир зенітного-ракетного підрозділу Сергій Побережець  та  льотчик-винищувач Андрій Герус  стали гостями нового випуску «Тихого вечора з Оленою Кравець» на каналі «Дом». Вартові неба розповіли, як сили протиповітряної оборони фіксують і знищують ворожі ракети, як позначають збиті цілі, що швидше — ракета чи літак, що означає вислів «закрити небо над Україною».

Сергій Побережець — Герой України, командир зенітного ракетного дивізіону Збройних сил України, який забезпечує прикриття важливих військових та інфраструктурних об’єктів держави. Під час акати на Київ 10 жовтня 2022 року його підрозділ знищив десять російських ракет та безпілотників. З початку великої війни на рахунку його бригади понад 300 знищених цілей.

Андрій Герус – Герой України, пілот винищувача, один з «Привидів Києва». У перші дні вторгнення збив над Кіровоградщиною військово-транспортний літак з російським десантом.

Ведучі програми Олена Кравець та Юрій Карагодін подякували воїнам за захист і поцікавились, як вони самі реагують на збиті цілі, чи є якась традиція спеціально їх позначати, чи це тільки внутрішній стан. «По-перше, це відчуття, що ми дійсно потрібні. По-друге, так, це піднесений настрій усього особового складу. А збиті цілі ми позначаємо на командному пункті дивізіону – тризуби ставимо», – розповів Сергій Побережець в ефірі каналу «Дом».

Олена Кравець попросили своїх гостей пояснити, як відбувається знищення ворожих цілей у небі і чи бачать вони російські ракети на власні очі.

Андрій Герус розповідає, що пілоти можуть бачити свої цілі і чекають, коли ракета вийде із населеного пункту, та лише потім збивають її: «Були випадки візуального виявлення ракет. Хоча швидкості великі, і так легко ти її не побачиш. І навіть усі бачили в інтернеті, коли Су-27 летить та супроводжує ракету. Просто він чекав на її вихід з населеного пункту [щоб знищити]».

Сергій Побережець детально пояснив, як воїни зенітно-ракетного дивізіону виявляють і збивають цілі: «Першими ворожу ціль в Україні «зустрічають» радіотехнічні війська. Вони виявляють цю ціль, коли вона перетинає наш кордон, супроводжують її. І якщо вона в зоні ураження нашого дивізіону, ми її захоплюємо, робимо пуск і знищуємо ціль, – розповів  Сергій Побережець і додав, – кожна ціль є унікальною. Є різні висоти, різна швидкість. Тому всіх під одну планку рівняти не можна. Й коли ми захопили ціль, це не означає, що вже пуск нашої ракети здійснюється. У нас формується зона пуску ракети, й тільки тоді дається команда на знищення й відбувається пуск».

Гості «Тихого вечора з Оленою Кравець» зізнаються, що під час тривоги набагато спокійніше себе почувають, коли перебувають на робочому місці. «Бо коли ти поза військовою частиною, треба бігти в якісь приміщення, в укриття. І ось ти прийшов, сів і думаєш: “І що я тут роблю?”», – говорить Сергій Побережець.

«Відкриваєш Telegram і дивишся, звідки небезпека йде. Ага, “бульбаші” — нічого страшного, нормально. А якщо зі сходу, десь із моря — ого, треба трішки напружитися. Написав по наших групах: “Як справи в нас? Усе нормально?” — “Нормально” — “Не викликають нас?” — “Ні”. Й сидиш на місці, чекаєш, доки відійдуть. Це так в авіації», – додає Андрій Герус.

Олена Кравець пригадала, як на початку вторгнення ми просили західних партнерів закрити небо над Україною. Ведуча попросила пояснити, як це можна зробити?

«Є зенітно-ракетний дивізіон, в нього є певна зона ураження. І що більше в нас буде дивізіонів, то більше ми будемо збивати. Але я скажу, що за нас не треба воювати, допоможіть нам військовою технікою, сучасною, і ми самі все зробимо», – говорить Герой України Сергій Побережець.

Також ведучі “Тихого вечора з Оленою Кравець” запропонували героям програми зіграти в гру, ставлячи “дитячі запитання” на логіку. Захисники українського неба впоралися з ними на «відмінно».

Нагадаємо, гостями нового випуску програми “Тихий вечір з Оленою Кравець” стали: вартові нашого неба, Герої України — командир зенітного-ракетного підрозділу Сергій Побережець та льотчик-винищувач Андрій Герус,  заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, музичний гість – хор Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних сил України.

Проєкт «Тихий вечір з Оленою Кравець» стартував на каналі «Дом» у грудні 2022 року. Це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. Сім випусків програми (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримали понад 16,5 мільйонів переглядів* на діджитал-майданчиках каналу «Дом» (YouTube, Інстаграм, Фейсбук, ТікТок).

Дивіться «Тихий вечір з Оленою Кравець» на каналі «Дом» щосуботи о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику  каналу «Дом».

*Прим. Дані станом на 24.02.23. Під переглядами маються на увазі всі перегляди контенту під брендом «Тихий вечір з Оленою Кравець» на всіх діджитал-майданчиках каналу «Дом» (YouTube, Інстаграм, Фейсбук, ТікТок).