Головна TV

Героїнею проєкту «Позивний «Надія» стане психологиня Марія Стецюк

Цієї неділі, 14 травня о 22:00, на телеканалі СТБ вийде дев’ятий випуск проєкту власної розробки – «Позивний «Надія», присвячений незламним українкам, які щодня наближають нашу перемогу. Цього разу героїнею програми стане психологиня, засновниця груп психологічної підтримки «Дівчата, які чекають» – Марія Стецюк.

«Вислухати, знайти саме ті потрібні слова підтримки, заспокоїти тих, хто за рік великої війни виснажений чеканням найрідніших з фронту. Це надважливо і водночас складно. Але їй це вдається ще й тому, що сама Марія теж чекає», – говорить про героїню випуску ведуча Надія Матвєєва.

Курси з психології дівчина проходила ще в студентські роки, під час навчання на журналістиці.  Остаточно Марія визначилась з професією у 2014 році, коли виявила бажання волонтерити в київському військовому госпіталі. Там вона зустріла військового, для якого розмови з нею стали відрадою та допомогою. Тоді Марія вирішила продовжувати розвиватись у напрямку психології. А емоційний пост у соцмережі на початку великої війни став початком справи її життя.

«Мені подзвонила одна з дівчат, яка відвідує групу, і сказала, що я – перша, кого вона набрала. Але чоловіка більше немає… – поділиться історією Марія. – Кожен день піднятись і продовжувати боротися до перемоги – це, власне, в пам’ять всіх тих людей, яких не стало. Це і є моїм обов’язком – щоб пам’ять про героїв була довгою, а справи – недаремними».

Про втрату друга на війні та його влив на життя Марії, роботу в групах психологічної допомоги та найболючіші історії дівчат – у черговому випуску.

Дивіться «Позивний «Надія» цієї неділі о 22:00 на СТБ.