Учасник проекту Нового каналу «Пара на мільйон» Гліб Репіч у деталях розповів про процес виготовлення хорошої кави в гранулах.
Неможливо уявити життя без кави. Дуже малий відсоток людей відмовляється від неї повністю. Багато хто шукає альтернативні варіанти. Але більшість все ж п’є – натуральну або розчинну. Правду про виготовлення останньої в деталях розповів учасник проекту «Пара на мільйон», який щопонеділка о 20:00 показує Новий канал, хімік-науковець Гліб Репіч.
– Процес виробництва розчинної кави дуже простий. Кавові зерна мелють у порошок, а потім заварюють дуже міцний концентрат. Його фільтрують, а далі обережно висушують. Те, що залишиться, і є розчинна кава, – розповідає експерт. – Проте в процесі сушіння випаровується значна кількість кофеїну та запашних речовин, тому смак такого напою залишає бажати кращого.
Тому найкраща розчинна кава виготовляється трошки хитріше – з використанням технології сублімації.
– Кавовий концентрат заморожують, а потім висушують у замороженому вигляді, – пояснює Гліб Репіч. – Звучить дивно? Та, я думаю, ви точно бачили цей природній процес. Якщо вивісити сушити білизну взимку на вулицю, то вона замерзне, але повільно таки висохне. З кавою відбувається щось подібне. Тільки сушать її у вакуумі, бо так значно швидше. Вся вода випаровується і залишаються лише пухкі гранули, в яких міститься максимальна кількість запашних речовин. Тобто вода переходить з твердого стану у газоподібний, оминаючи рідкий. В науці такий процес називають «сублімація». Відповідно, каву, отриману за цією технологією, можна називати сублімованою.
Більше корисних порад читайте в інших новинах від експертів на сайті Нового каналу. А проект «Пара на мільйон» вмикайте щопонеділка о 20:00 в ефірі!