Головна Культура

ГЛЯДАЧІ НЕ ПОШКОДУЮТЬ

Заслужений артист України Гарік Кричевський, на рахунку якого 11 офіційних альбомів і 7 премій «Шансон року», після дворічної перерви знову виступить із концертом в одному з наших найбільших концертних залів – Національному палаці мистецтв «Україна».

4 березня він представить програму, присвячену Міжнародному жіночому дню. «Палац «Україна» – мій стартовий майданчик, і я намагаюся там виступати більш-менш регулярно, коли є така можливість, – прокоментував Гарік Кричевський. – Мій перший великий концерт пройшов там у 1994 році. До речі, майбутній концерт збігається з круглою датою – 30-річчям пісні «Киевлянка», яка вже, напевно, є моєю культовою піснею. Разом з моїм оркестром, який виступатиме розширеним складом, я виконаю і свої старі, і нові пісні. Сподіваюся, що глядачі, які прийдуть на концерт, не пошкодують про це».

Цій творчій людині завжди є що сказати аудиторії і у віршах, і в прозі: «У мене постійно щось відбувається: я і книгу пишу, і нові пісні, які потроху виходять і які сподіваюся згодом об’єднати в альбом».

Що стосується книг, то роки три тому вийшла перша частина задуманої трилогії «Ангели в білому». Вона є і в друкованому варіанті, і в аудіо. «Перша частина абсолютно несподівано для мене виявилася дуже успішною, – зізнався артист. – Друга частина, над якою зараз працюю, носитиме назву «Час золотий», а третя, якщо все зможу зробити, –«Скрипаль у законі». Книги написані у жанрі нон-фікшн. Це не щоденник, не мемуари, але все це мої реальні історії в художньому обрамленні. «Ангели в білому» охоплюють період часу після школи, коли я до вступу в медичний інститут працював санітаром в психіатричній лікарні і на швидкій допомозі. «Час золотий» – вже студентські роки: вокально-інструментальні ансамблі, захід радянської імперії, моя молодість».

Окрім літературно-пісенної творчості Гарік відомий і як телеведучий. Одним з останніх був інтернет-проєкт «Вихідні з Гаріком». «На жаль, пандемія призупинила цей дуже цікавий, на мій погляд, проєкт, який я робив спільно зі студією «Мішаня». На моєму ютьюб-каналі можна побачити дві програми. Це повинен був бути телевізійний проєкт, потім ми подумали й вирішили зробити його тільки для ютьюба. Сподіваюся, ми його продовжимо, коли пандемія вщухне».

На жаль, цей концерт скасувала широкомасштабна війна в Україні. Але сподіваємось, що він відбудеться після нашої перемоги.

Наталія Кряж