Головна Культура

«ГОВОРИ УКРАЇНСЬКОЮ, БО ЖИВЕШ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ!»:  У МЕДІАЦЕНТРІ УКРАЇНА ПРЕЗЕНТУВАЛИ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПЕРЕХОДЯТЬ НА РІДНУ МОВУ

Феодосія Колесник, Керівниця ГО “Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник”, Світлана Ваврін, старший викладач кафедри української та іноземних мов Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій, Олена Рибалова, архітекторка (м. Харків), пенсіонерка, відвідує мовний клуб

Навчальний посібник «Говори українською, бо живеш на своїй землі!» презентували під час брифінгу у Медіацентрі Україна. Він створений  для українців, які переходять на  рідну мову.  Посібник розробили для однойменного безкоштовного навчального курсу з вивчення української мови від ГО «Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник».

«Цей навчальний посібник складається з 30 занять, кожне з яких має два розділи. Перший розділ — це невеликий граматичний довідник, а також вправи для закріплення матеріалу. Другий розділ —  це знайомство з сучасною літературою, музикою, мистецтвом та культурою загалом, яка формується і пишеться в часи цієї війни» —  розповіла керівниця ГО «Освітньо-європейський центр Феодосії Колесник» Феодосія Колесник.

Серед іншого, у посібнику зібрані цікаві інтерв’ю, твори відомих українців і навіть йдеться про виклики, які стояли перед ними під час переходу  на рідну мову.  Планують, що зовсім скоро цей підручник усі охочі зможуть придбати у книгарнях.

«Про цей підручник я можу єдине сказати, що він дуже на часі. Тому що я, так само як пані Феодосія, маю досвід викладання на мовних курсах для тих людей, котрі знайшли прихисток в нашому місті тікаючи від війни і викладач зустрічається з дефіцитом матеріалу, тому що це не просто учні та студенти, яких треба навчити якихось правил граматики чи пунктуації і пані Феодосія тут дуже вдало використала такий підхід мовного виховання, вивчення мови через занурення в культуру, бо українська мова вона власне є тим ключем, який відкриває двері до української культури і ти уже стаєш учасником процесу, ти дивишся на все українське зсередини», — зазначила   Світлана Ваврін, старший викладач кафедри української та іноземних мов   Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій.

Навчальний курс із новим посібником стартує вже з наступного тижня. Приєднатись можна буде очно та онлайн.  Під час брифінгу також була присутня харків’янка, яка розповіла, чому вирішила перейти на українську.
«Все змінилося, коли 1 березня я спустилася,  будучи вже у Львові, у приміщення, де було укриття і коли знайомилася  з жінками, які там були, вони, слухаючи мене,  сказали: «Розмовляйте російською, ми всі російську знаємо і все буде гаразд». І я їм сказала —  ні, більш ніколи! І цей мій вибір, це мій фронт, на якому я буду вкладатися в нове суспільство, я би так сказала», — зазначила Олена Рибалова, архітекторка (м. Харків), пенсіонерка, яка відвідує мовний клуб.