Головна TV

Гуморист Володимир Жогло – про мовне питання

З початком повномасштабної війни багато людей перейшли на українську мову. У когось одразу вийшло добре, комусь знадобився час, а хтось і досі хвилюється, що йому не все вдається у мовленні. За лаштунками шоу Нового каналу «єПитання» ведучий проекту про українську мову «Солов’їне шоу» Володимир Жогло дав поради всім, хто має труднощі у цьому питанні.

– Ніхто не говорить ідеальною літературною мовою. Тож не потрібно боятись чи соромитися, переходячи на українську. Пам’ятайте, мова – це національний код, – говорить Володимир. – Усіх, хто переходить, варто підтримувати. Коли люди намагаються говорити правильно, але ще мають помилки, то можна просто дати пораду. Звісно, якщо їм це потрібно. Але всіх навколо я особисто не виправляю. Думаю, що не потрібно також боятись суржику. Він приходить у нашу мову, але з часом змінюватиметься чи фільтруватиметься. Також з’являється дуже багато неологізмів і новотворів. Їх теж треба приймати у мову.

Особливо Жогло наголосив на тому, що важливо зберігати у мові діалектизми.

– Не соромтеся специфічного говору свого регіону, – радить гуморист. – На мою думку, такі речі демонструють широчінь української мови та її багату палітру. Ось, наприклад, коли у Голлівуді знімають кіно, де присутній персонаж-британець, австралієць чи індус, вони обирають актора, який є носієм саме цього діалекту англійської. А коли в нас будуть в кінематографі чи телепроектах вибирати персонажа, який, до прикладу, з Закарпаття, з Полісся чи з Галичини, то потрібно буде також, щоб він відрізнявся своїм специфічним говором. Тож не соромтеся, а зберігайте цю автентику різних регіонів України.

Дивіться сімейний розважальний проект «єПитання» з Лесею Нікітюк вже сьогодні, 5 червня, о 20:00 на Новому каналі! В ігровому двобої зустрінуться Валентин Міхієнко, Володимир Шумко, Костянтин Трембовецький та Віталій Гордієнко проти Володимира Жогла, Віталія Тильного, Бампера та Суса.