Головна TV

Гурт “100лиця”: Такий народ неможливо перемогти

Учасники молодого київського гурту “100лиця” Назар Савчук і Владислав Ступак завітали до студії програми #Муз_Оборона на телеканалі “Дом”. Музиканти виконали свої пісні “Це ЗСУ” та “Чорнобрива” і відверто розповіли, як для них почалася війна та чим живуть зараз.

 Український гурт “100лиця” стрімко набирав популярність завдяки цікавій танцювальній музиці та ліричним пісням. Але війна змінила і самих музикантів, і їхню творчість. Назара страшні події 24 лютого застали на балконі. Влад у цей час спав у себе вдома. Його телефон розрядився і вимкнувся, тож хлопець не чув дзвінків від близьких.

“Крізь сон почув, як хтось грюкав у двері. Відкриваю — Назар стоїть такий злий і в паніці. Каже: “Швидко збирай речі, війна почалась”. Я просто не розумів, шо відбувається, але потім, коли вже остаточно прокинувся, то зрозумів”,  — згадує Владислав Ступак.

Музиканти взяли мінімальну кількість апаратури і під обстрілами поїхали на Західну Україну. Повернулися додому, коли запросили взяти участь у благодійному концерті. Хлопці стараються допомогти армії тим, чим можуть: пишуть музику, збирають під час виступів кошти для ЗСУ.

“Коли ця нечисть прийшла на нашу землю і почала творити такі речі, хотілося їх розірвати, щоб їх тут не було. Ці емоції ми й хотіли передати. Щоб у хлопців на передовій завжди був бойовий дух”, — розповідає Назар.

 Так виникла пісня “Це ЗСУ”, яку гурт “100лиця” виконав в ефірі каналу “Дом”. Щирість композиції одразу знайшла відгук у шанувальників. За одну ніч вона набрала в TikTok 200 тисяч переглядів, а пізніше підкорила і серця наших військових.

“Ми раді, що хлопці та дівчата на передовій слухають цю музику, і вона їм подобається. Отже наша робота не є даремною. Зараз, до речі, вони слухають не лише трек “Це ЗСУ”, а й інші. Наприклад, коли ми випустили “Чорнобрива”, хлопці з окопів зняли відео, в якому сказали: “Коли повернемося додому, танцюватимемо гопака під ваші пісні”, — каже Назар Савчук.

“Чорнобриву” гурт “100лиця” написав про українських дівчат і про їх незламний характер. Пісня вийшла з гумором і народними мотивами, а на танець кліпу хлопців надихнув Олексій Арестович у фільмі “Не бійся, я поруч” (2012).

“Українці ще не були настільки об’єднані. Коли діти, граючи, стоять на блокпостах і питають пароль “паляниця”, такий народ неможливо перемогти. Питання лише в ціні, яку треба заплатити за свободу”, — каже Влад Ступак.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.