Стрес – один із головних чинників, які нищать імунітет, але, на жаль, не єдиний. Всесвітня організація охорони здоров`я визначила список хвороб, котрі виникають через стрес. На каналі “Дім” психотерапевтка Муза Рощина розповіла про те, як боротися з першопричиною, які перші ознаки негараздів та як лікувати ці хвороби.
Гіпертонія, мігрені, серцево-судинні захворювання та навіть астма. Всесвітня організація охорони здоровʼя оприлюднила список хвороб, які виникають у наслідок стресу. Неспокійний ритм життя, сімейні та професійні труднощі, а передусім повномасштабна війна є потужними джерелами хвилювань для кожного українця.
– Як правило такі хвороби проявляють надмірну стійкість до лікування, інакше кажучи, захворювання не піддаються традиційному лікуванню настільки, що людина починає вважати свою хворобу унікальною, дивовижною і абсолютно невиліковною.
.
Науковці поділяють стрес на два типи: гострий і хронічний. Гострий триває недовго, а от хронічний супроводжуватиме вас тривалий проміжок часу. Ще один вид стресу – епізодичний, він проявляється спалахами, але теж має великий вплив на здоровʼя. Сильні переживання позначаются на серці та судинах і організм може відреагувати гіпертонією, аритмією і навіть інфарктом або інсультом.
– Тут вже вас цікавитимуть такі симптоми як надмірна втома, порушення сну, біль у тілі, біль у мʼязах, суглобах, мігрені, головний біль, скачки тиску, розлади шлунку, задишка, запаморочення, будь які прояви дерматиту.
Гострий стрес супроводжується різкими мʼязовими скороченнями, так наше тіло намагається врятуватися від загрози, тому перебуває у режимі підвищеної готовності. Це призводить до болю в шиї, до мігрені, а у майбутньому може обернутися розвитком цукрового діабету.
– Профілактика зводиться до здорових методів подолання стресу та підвищення
психологічної усвідомленості. Варто в цей час бути чесними з іншими та з собою. Раджу спілкуватися з друзями, робити добрі справи, а також робити щось добре для себе. Спробуйте вести щоденник, щоб краще усвідомлювати свої думки та почуття.
Також існує позитивний стрес. Його можна отримати під час участі в масових заходах, наприклад, на концерті улюбленого виконавця чи на атракціонах. Цікаво, що навіть такий стрес здатен еволюціонувати в хронічну форму, утім допомогти собі можна, якщо відшукати і усунути психологічну першопричину.