Головна TV

Ірма Вітовська: Коли йде окупація, не можна їхати у передмістя.

Популярна українська акторка Ірма Вітовська стала гостею нового випуску програми “Точка опори” на телеканалі “Дім”. В інтерв’ю Світлані Леонтьєвій артистка розповіла, як готувалася до великої війни та яким бачить майбутнє України після перемоги.

Акторка Ірма Вітовська, аналізуючи історію України, розуміла, що війна між росією та Україною не закінчиться на територіях Донеччини, Луганщини та Криму, а отже знала, що буде повномасштабне вторгнення. Перші дзвіночки артистка чула ще у 2009 році, а тому, як тільки у новинах почали зʼявлятися можливі дати наступу, Вітовська пішла на тренінг.

“Цей тренінг мені насамперед допоміг тим, що я усвідомлювала – не можна було їхати в приміську зону. Я памʼятала, що, коли йде окупація, не можна їхати у передмістя. Ця війна схожа на середньовічні облоги замків, даруйте, це моє бачення, – коментує акторка Ірма Вітовська в ефірі каналу “Дім”. – Буду чесною, я не мала ілюзій. 2022 рік для мене був дуже необережним, адже у 1922 році був створений радянський союз. А отже втратити таку можливість росіянам не можна було. Війна 2014 року була очікуваною, ця теж – вони готувалися з 90-х років. Вони готувалися будь-яким способом Україну не відпустити у вільне плавання, бо без України немає росії – про це ще Ленін казав”.

Крім того, артистка згадала російську кінострічку, у якій було попередження українцям.

“У 2009 році зальотна компанія із кацапії знімала тут, на Андріївському узвозі, фільм “Біла гвардія”, де була фраза: “Надо будет пол Украины вырезать – вырежем”. І було зрозуміло, що месседж іде до нас. Це якраз було після Грузії. І тоді пішло зображення українця як зрадника, колаборанта, якогось недолугого, продажного і взагалі недолюдини”, – пригадала акторка театру і кіно.

За словами Ірми Вітовської – поки в росії діє стара влада, освіта та переважають усталені погляди, змін не буде. Тому українцям сьогодні необхідно вигравати не лише війну, а й відстоювати і популяризувати наше минуле. Бо, вигравши воєнний конфлікт, у нас буде чимало інших проблем.

“Я реально скажу, що після перемоги ми ще довго будемо у дуже складній депресії. Не лише тому, що для нас відкриються страшні картинки і історії – ми вже бачимо, що відбувається з Маріуполем, а скільки всього ще не знаємо. Відкриються старі секрети і страшні таємниці Донецької та Луганської областей, Криму. Чесно, особисто для мене перемога – це розвал росії. За таких подій, як би важко нам не було, ми зрозуміємо, що нарешті ця війна, тисячолітня історія ґвалтування, винищення,  закінчиться”, – поділилася власними думками Ірма Вітовська у програмі “Точка опори”.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дім”, а також на YouTube-майданчику каналу.