Головна TV

Історія бойового медика Наталі Депи, Вітамінки, яка загинула під Бахмутом

Руденька, Вітамінка – так називали Наталю Депу її побратими. Вона не тільки рятувала їм життя, але ще й була для них нескінченним джерелом позитиву – навіть на фото і відео Наталка завжди усміхалася. Жіночною і водночас рішучою дівчина була з юності. Охоче вчилася нового. Залюбки їздила з татом на полювання і стріляла в тирі.

Уже в перші дні повномасштабної війни вся родина Наталки взяла до рук зброю. Батько, Роман Депа, пішов у тероборону. Брат Іван достроково, за чотири місяці до випуску з військової академії, отримав лейтенантські погони і направлення на кордон. А Наталка стала бойовим медиком. За першою освітою вона ветеринарний хірург, за другою – косметолог. Проте головною справою її життя стала військова медицина. Ще з 2014-го дівчина відвідувала військово-патріотичний вишкіл «Патріот», мала дозвіл на роботу бойового медика. Тому й пішла на фронт добровольцем – рятувати життя наших військових. Свій евакуаційний автомобіль, який ласкаво називала «вогником», Наталка переобладнала так, щоб там можна було робити навіть операції.

Вітамінка з батьком служили разом, вона – фельдшером, він – розвідником. Якось під час боїв за Бахмут Роман потрапив в оточення, дістав тяжку контузію, і першою, хто надав йому допомогу, була саме його дочка Наталя. А ще інколи Вітамінка потайки бачилася з братом. Той, незважаючи на обстріли, долав тридцять кілометрів воєнної дороги, щоб обійняти сестричку.

А коли прийшла біда, брат першим відгукнувся на цю гірку звістку. Він у своєму фейсбуці написав: «Ти назавжди в моєму серці, моя люба сестричко…». Наталя лікувала наших воїнів та рятувала їм життя, ризикуючи своїм. 10 липня цього року дівчина загинула на фронті під Бахмутом…

Розповідь про сміливу дівчину Вітамінку, яка віддала найдорожче заради перемоги України, можна почути цього тижня в «Історіях війни» на НТН.