Головна TV

Історія кохання і порятунку «азовця» Богдана Зарицького

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе». Він допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Цього тижня в нових випусках проекту – про захисника Маріуполя, «азовця» Богдана Зарицького, який пережив полон і врятувався завдяки силі справжнього кохання та незламному характеру його дружини, «жінки зі сталі»

Бійця полку «Азов» Богдана Зарицького та Наталю об’єднала сама війна. Історія їхнього кохання розпочалася чотири роки тому в Маріуполі. Наталка прагнула потрапити на передову, в зону АТО, але вдома лишався маленький синок, і дівчина почала волонтерити.

24 лютого 2022 року о 05:20 Наталя отримала коротке сповіщення від Богдана: «Мала, війна». А за вікнами її київського будинку вже було чутно вибухи. Богдан лишався далеко – на місці служби, в Маріуполі. У кінці березня батальйон «Азов» відійшов на «Азовсталь». Чоловік був певен: вони стоятимуть до останнього. 14 квітня, у свій день народження, Богдан дивом вийшов на зв’язок і запропонував Наталці стати його дружиною. Вона відповіла «Так!».

17 квітня вони побралися – по відеозв’язку! Як тепер пояснюють обоє, війна згустила час, а час згустив почуття. У травні минулого року, коли росіяни з усіх можливих видів зброї намагалися знищити заблокованих на «Азовсталі» захисників Маріуполя, тут, у тилу, Наталка Зарицька однією з перших заговорила про їхній порятунок. Вона згуртувала навколо себе ініціативних і рішучих жінок, і разом вони створили громадське об’єднання «Жінки зі сталі». Спочатку їх було четверо, тепер – чотири з половиною тисячі. Ці сталеві жінки роблять усе, щоб повернути додому своїх чоловіків. Коли за наказом командування захисники Маріуполя вийшли з підвалів «Азовсталі», Богдан опинився спочатку в Оленівці, а потім – у Донецькому СІЗО. Наталя наполегливо боролася за обміни полонених, не знаючи, коли настане черга Богдана. І от, під час найбільшого осіннього обміну нарешті побачила коханого… Історія справжнього кохання, яке не здатна зламати навіть війна, – у четвер, 16 березня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Щодня на адресу редакції «Шукаю тебе» продовжують надходити листи з проханням допомогти знайти людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. У селі Благодатному Херсонської області ще на початку повномасштабного вторгнення російські окупанти викрали Віталія Сіроху разом із його кумом Юрієм Карпінським. Минуло більше року, але й досі доля чоловіків невідома… А в самому Херсоні розшукують відому громадську діячку, координаторку херсонської самооборони Інну Усачову. Росіяни забрали жінку 27 липня за її активну проукраїнську позицію. Де її утримують – і досі невідомо. Але друзі не втрачають надії знайти й повернути Інну додому…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме.

Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.