Головна TV

Історія пса, який разом із власницею пережив пекло Оленівської колонії

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе», що допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Жертвами російської агресії в Україні стають не тільки люди, але й тварини. Цього тижня в четвер в ефір вийде вже 100-й випуск програми. Глядачі дізнаються драматичну історію пітбультер’єра на кличку Адік.

Собака разом зі своєю власницею, захисницею Маріуполя Іриною Сірик, був вивезений із «Азовсталі» до Оленівської колонії. Там пса забрали у господині й подарували в якості трофея рамзану кадирову. Але після 8 місяців полону Адіка все ж таки вдалося повернути додому.

Ірина Сірик жила зі своєю родиною в Маріуполі. Коли почалася повномасштабна війна, медик полку «Азов» разом із чоловіком та сином одразу ж стала на захист міста. Жінка працювала в медпункті, допомагала нашим військовим. Поруч із нею завжди був її вірний чотирилапий друг – пітбуль Адік. Після чергового артобстрілу й Ірину, і собаку контузило. Пес почав боятися темряви і вибухів. Наприкінці квітня наші захисники перевезли жінку разом із Адіком до «Азовсталі», і протягом місяця Ірина та її собака жили в підвалах напівзруйнованого металургійного комбінату під постійними авіаударами.

З «Азовсталі» медик також вийшла з Адіком. Разом із іншими оборонцями Маріуполя їх відвезли в Оленівку. Проте вже через 2 дні перебування в колонії Ірині сказали, що вона мусить віддати собаку. Наглядачі колонії постійно говорили, що вона більше ніколи не побачить свого пса, а згодом розповіли, що Адіка подарували кадирову. Відео, на якому пітбультер’єра як трофей передають чеченському лідеру, розлетілося світом і викликало хвилю обурення! Тим паче всі бачили, як під час розмови вояки сміялися з того, що власниця Адіка обіцяла знайти його та обов’язково повернути. За долю чотирилапого полоненого переживала вся Україна. І 31 грудня минулого року сталося диво: Ірину Сірик звільнили з полону разом із її чотирилапим другом, якого вона не бачила майже 8 місяців! Як вдалося повернути додому пса Адіка – дивіться у четвер, 6 квітня, о 19:00 у 100-му випуску проекту «Шукаю тебе» на НТН.

Щодня на адресу редакції «Шукаю тебе» продовжують надходити листи з проханням допомогти знайти людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Одна з пошукових історій – із Харківщини. Рідні розшукують Віктора Івановича Кашубу. Востаннє його бачили в Куп’янську у двадцятих числах вересня минулого року. Чоловік пересувався з паличкою, у нього був виснажений вигляд, бо тільки-но вийшов із лікарні. Віктор Іванович хвилювався за родину, тож, нехтуючи порадами лікарів, відмовився від евакуації разом із іншими пацієнтами, бо вирішив залишитися з сім’єю навіть під обстрілами. Тому 20 вересня вирушив до рідної Петропавлівки, біля якої вже точилися бої. Від Куп’янська до Петропавлівки близько восьми кілометрів, і Віктор Іванович вирішив пройти їх пішки, хоч і пересувався з паличкою. Вдома на чоловіка чекали до початку жовтня, але він так і не з’явився. Потім родина була змушена евакуюватися, проте пошуків не припиняють і досі…

Також цього тижня в проекті – продовження історії про зникнення в італійському Неаполі 8-річного українського хлопчика Юрчика Скляра. Які нові деталі вдалося дізнатися журналістам програми «Шукаю тебе»?

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони й що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме.

Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.