Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Незважаючи на всі втрати й випробування, ми будемо стояти до кінця. Кожен на своєму фронті. Цього тижня в нових випусках – історія 26-річного українця Романа Кашпура, військовослужбовця ЗСУ, який на протезі здолав дистанцію у 42 кілометри на марафоні в Лондоні!
Свій шлях на фронті Роман Кашпур розпочав ще у 2016-му. Реабілітолог-початківець та фітнес-інструктор із Хмільника полишив своє цивільне життя, щоб боронити Україну. Спочатку доброволець, а згодом – військовослужбовець Збройних сил, Роман часто бував у гарячих точках. У травні 2019 року на одній із небезпечних ділянок фронту – в Донецькій області, неподалік Марʼїнки, він підірвався на протипіхотній міні. І втратив ногу.
Роман пройшов декілька польових шпиталів, військовий шпиталь у Маріуполі, реабілітацію в Харкові. Саме там сталася доленосна зустріч, що змінила його життя – з волонтеркою, яка згодом стала його дружиною і матірʼю двох його синів.
Коли почалася повномасштабна війна, Роман повернувся на фронт – будучи на протезі. Спочатку служив як доброволець, а потім у лавах ЗСУ, у спецпідрозділі KRAKEN два місяці захищав Харківський напрямок. Влітку 22-го Роману запропонували перейти на інструкторську посаду. Він зрадів, що роки його досвіду стануть у пригоді новобранцям. Увесь цей час Роман не полишав спорт, випробовував себе на міцність і навіть зміг із протезом поставити рекорд України. Лише за 44 секунди він протягнув 16-тонний літак на 6 метрів 40 сантиметрів! І ось зараз Роман Кашпур подолав дистанцію в 42 кілометри на Лондонському марафоні: британці аплодували українцю й дивувалися його сталевій витримці, адже це чимала дистанція навіть для професійних спортсменів.
Основна мета пробігу – зібрати кошти на високоякісне протезування важкопоранених бійців. Чоловік на власному прикладі знає, наскільки важлива мотивація після ампутації. Своїм прикладом Роман підтримує бойовий дух багатьох військовослужбовців, які втратили кінцівки внаслідок важких поранень. А ще, будучи щасливим батьком двох синів, він власним прикладом показує їм, що в житті немає нічого неможливого. Історія незламного героя – про його нелегкий шлях на війні та спорт, який рятує життя, – у понеділок, 22 травня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.
Ще одна історія війни – про капітана роти вогневої підтримки 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Олександра Созанського, який у лютому цього року героїчно загинув під Бахмутом.
Також цього тижня в нових випусках – про нелегку долю тварин під час війни. Пес Патрон, руда кішка Шафа, кудлата провідниця Ніколь і Бандеро-кіт Оскар… У кожного з них своя місія і… своя історія війни. Як чотирилапі друзі підтримують людей у найскладніші моменти життя?
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми «Свідок».