Головна TV

Історія волонтера з Бердянська, який вивіз понад тисячу людей із окупованого міста

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Незважаючи на всі втрати й випробування, ми будемо стояти до кінця. Кожен на своєму фронті. Цього тижня в нових випусках телеглядачі дізнаються історію волонтера Азата Азатяна, який, ризикуючи власним життям, рятував людей із окупованого російськими військами Бердянська. Поки сам не потрапив у полон.

Азату Азатяну та його родині вже вдруге довелося тікати з-під російської окупації. У 2014 році він виїхав із Донеччини, коли кремль встановив там свій режим. Пережитий досвід допоміг чоловікові швидко зібратися після повномасштабного російського вторгнення. В окупованому Бердянську він одразу взявся допомагати людям. У березні Азат надавав прихисток маріупольцям, які змогли вирватися з оточеного міста: через його квартиру пройшло понад 150 людей. Згодом він сам почав безкоштовно вивозити людей із окупованого Бердянська до безпечнішого Запоріжжя. Цей шлях для сотень тисяч людей став дорогою життя. Загалом чоловік здійснив більш ніж 20 поїздок із Бердянська до Запоріжжя та назад. Азату вдалося евакуювати понад тисячу людей: жінок, дітей, людей похилого віку. Щодня ризикував власним життям, аж доки не потрапив у полон. Чоловіка утримували в рашистській комендатурі в Бердянську. Там йому довелося пережити 43 дні фізичних і моральних тортур та знущань. Азат був за крок від зневіри. Але жив надією знову побачити сім’ю – кохану дружину і трьох дітей. І його сподівання на порятунок справдилися… Зараз Азат із родиною втретє починає нове життя – у Запоріжжі. Йому треба вилікувати травмовану ногу і вставити вибиті в полоні зуби. Та вже тепер чоловік думає, чим може бути корисний людям, які втекли з-під окупації… Історія незламного волонтера – у середу, 19 жовтня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – історія ще одного бердянського волонтера, Станіслава Глушкова, який пережив 100 днів російського полону і якому російські військові погрожували позбавленням волі на 25 років за його діяльність… Крім того, у програмі – розповідь про черговий російський теракт – ракетний удар по селищу Чаплине на Дніпропетровщині. Наслідок кривавого злочину – 25 загиблих, понад 30 поранених. зокрема, загинуло й двоє дітей, ще п’ять були поранені.

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.