Головна TV

Історія звільненої з полону Аліни Паніної, яка стала свідком теракту в Оленівці

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе». Він допомагає українцям знайти близьких людей, котрі загубилися під час війни, та розшукати рідних, із якими втрачено зв’язок. Цього тижня в новому випуску програми – історія кінолога прикордонної служби Аліни Паніної, яка 5 місяців провела в рашистському полоні й пережила пекло Оленівки.

За кілька місяців до повномасштабного вторгнення прикордонниця Аліна Паніна разом із чоловіком Іллею Музикою перевелися на службу в Маріуполь – ближче до моря. Свіжий бриз, пісок, красиве місто – романтика, яку росіяни зруйнували 24 лютого. Коли ворог почав обстрілювати авіацією все місто, Аліна з Іллею та з двома службовими собаками спочатку перебували на території заводу «Азовмаш», оборона якого тривала півтора місяця. А вже 11 квітня прикордонники об’єдналися з 36 бригадою морської піхоти й опинилися на «Азовсталі». Героїчна оборона закінчилася полоном – задля збереження життя. Разом із іншими «азовцями» Аліна потрапила до Оленівської колонії, де мужньо терпіла тортури рашистів і стала свідком жорстокого теракту росіян…

Після цього почалося драматичне турне російськими в’язницями. Аліну та інших полонених перевозили з одного місця в інше. Дівчина згадує, що найважчим ув’язнення було саме на території росії. А в середині жовтня цьому жаху настав кінець – Аліну Паніну разом із іншими жінками звільнили з полону. Відтоді минуло вже кілька місяців. Аліна пройшла реабілітацію, поновилася на службі й тепер разом із новим чотирилапим другом Челсі охороняє українсько-польський кордон. Але поневіряння жінки не закінчилися, бо в полоні досі залишається її чоловік. Так само росіяни не повернули двох її службових собак – спанієлів Соню та Джессі. Історія нескореної прикордонниці – у вівторок, 17 січня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Сподівається повернути додому чоловіка ще одна героїня проекту «Шукаю тебе» – Анна Добровольська з Харківської області. На самому початку війни вона разом із дитиною виїхала за кордон, а її чоловік – 24-річний Олег Кузьмін – залишився в рідному селі Нова Гусарівка неподалік Балаклії. Весь цей час подружжя спілкувалося лише телефоном. Але 5 листопада зв’язок із Олегом обірвався. Аня навіть повернулася в Україну, та вдома чоловіка також не застала. Що з ним сталося й де він подівся – невідомо й досі… Також сподіваються на повернення своїх чоловіків із полону рідні водіїв шкільних автобусів із Миколаївщини – Володимира Андросовича, Віталія Профатилова, Віталія Кузнєцова й Василя Маланчука. Вони вчотирьох виїхали у відрядження ще 25 лютого. Прямували до Кривого Рогу, а опинилися в пекельному Маріуполі – під бомбами, без їжі, води й теплих речей, і вибратися звідти вже не змогли. 4 квітня вони востаннє виходили на зв’язок. А потім родичі побачили їх на відео з фільтраційного табору в Оленівці – чоловіки були в жахливому фізичному і психічному стані. Що з ними зараз і де вони, сім’ї не знають…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони й що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе». Дієвим інструментом пошуку стають також і програми в мережі Інтернет. Тож неодмінно діліться посиланнями на випуски в соцмережах, адже таким чином ви наближаєте зустрічі рідних людей!

Дивіться проект «Шукаю тебе» щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.