Про свій досвід та психологічну стійкість розкажуть військові у рамках програми «Час інтервʼю» в ефірі Радіо Культура. Героями та героїнями стали як військові, які давно служать у Збройних силах, так і ті, хто змінив професію з початку повномасштабного вторгнення.
Серія розмов з військовими розпочалася 24 лютого. Ведучою і авторкою стала Тетяна Трощинська. На подкаст-платформах ця частина проєкту називається «Стійкі» і буде з’являється паралельно з новими випусками в ефірі Радіо Культура.
Аудиторія почує історії Героїв України Віталія Литвина, Дмитра Фінашина, Іллі Жеведя; військових медиків Марини Рязанцевої та Всеволода Стеблюка; актора, а нині офіцера Володимира Ращука; офіцерки Христини Бойчук; майстра спорту, офіцера відділення реабілітації Медичного центру НГУ Владислава Ващука; підприємця у цивільному житті, лейтенанта Сергія Позняка; психологині Ольги Бондаренко з «Азовсталі», яка пройшла російський полон.
«Це дуже важливий для мене проєкт, я його вважаю внеском у нашу стійкість. Принаймні для тих, хто послухає. Не всім навіть у нашому журналістському темпі щастить за кілька днів записати розмови з трьома Героями України, крім них — із кавалерами орденів “За мужність”, Ордена Свободи, військовою, яка вижила в полоні і повернулась на службу, військовою лікаркою, яка з 2014 року врятувала тисячі життів. Не щодня є шанс і можливість говорити з людьми з таким щільним досвідом», — поділилася ведуча проєкту Тетяна Трощинська.
Тетяна Трощинська ставила героям і героїням програми запитання:
– Що насправді, на їхню думку, має хвилювати українців як громадян?
– Що має бути в наших інформаційних пріоритетах?
«І дуже показово, що усі мої співрозмовники й співрозмовниці серед пріоритетів того, що має нас тривожити, називали те, “що відбувається у наших головах”. Це дуже потрібно чути, щоб розуміти, що зберегтися нам як країні може допомогти, якщо ми навчимося жити, шанувати і боротись», — зауважила ведуча проєкту Тетяна Трощинська.
Андріяш Юліанна