Головна TV

Історії війни: 8-річний художник зібрав понад 50 тисяч гривень для військових

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. Ми обовʼязково переможемо в цій війні. Попри всі втрати та випробування ми будемо стояти до кінця. Кожен на своєму фронті. Навіть маленькі діти роблять свій внесок у нашу перемогу.

Цього тижня в нових випусках – історія 8-річного Ріната Саєнка: юний художник зібрав уже понад 50 тисяч гривень для наших військових, продаючи не тільки свої картини, але й цифрові NFT-малюнки на криптобіржі.

Наші українські діти вмить стали дорослими. Вони знають, що таке тривожна сирена, звуки вибухів, ніч у підвалі та суцільна темрява. Знають через те, що російські війська змушують їх жити в такому світі вже вісім місяців. Проте багато хто протистоїть цій темряві, ставши міцним тилом для наших захисників. Щоб зібрати кошти на ЗСУ, хтось із дітей співає, продає лимонад, випікає пиріжки, грає в шашки… А 8-річний киянин Рінат Саєнко малює й продає власні картини. Здібності до малювання в сина батьки помітили півтора року тому. Кажуть, що в хлопчика спрацював генетичний код, бо він є правнуком відомого скульптора й режисера Івана Кавалерідзе. Свої перші роботи Рінат продавав разом із братом у центрі, біля метро, потайки від батьків. Родина дізналася від друзів, що хлопці продають картини на підтримку ЗСУ, і вирішила допомогти. Створили сайт, на якому продають роботи юного художника. Також Рінат перевів малюнки в NFT-формат, це сучасні цифрові картини, які він продає на криптобіржі. Хлопчику вдалося зібрати вже понад пів сотні тисяч гривень, і це лише початок. Історія, яка доводить, що українські діти  унікальні й гідні найкращого майбутнього, – у понеділок, 31 жовтня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – про б’юті-волонтерів на чолі зі столичним перукарем Олексієм Антонюком, які безкоштовно стрижуть і роблять зачіски військовослужбовцям, біженцям та медикам. Крім того, в «Історіях війни» – розповідь очевидців обстрілу центру Києва 10 жовтня. А ще – історія війни й боротьби коваля з Бердянська Олександра Шапошника, чиї роботи прикрашають найбільш мальовничі й затишні куточки рідного міста. Чоловіку дивом вдалося врятуватися з окупації: він із родиною спочатку виїхав до Запоріжжя, а потім до Івано-Франківська. Але місту, яке першим прихистило його, майстер залишив унікальний подарунок – скульптуру «Фея Перемоги».

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.