Головна TV

«ІСТОРІЇ ВІЙНИ»: ПРО ДІВЧИНУ, ЯКА ВРЯТУВАЛА З ОКУПОВАНОГО ІРПЕНЯ 14 СОБАК ІЗ ІНВАЛІДНІСТЮ

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. Ці 7 місяців боротьби доводять, що українці – сильні та незламні. А також те, що вони залишаються людьми та зберігають щире серце навіть після нелюдських випробувань. І в найважчі моменти думають насамперед не про себе, а про тих, хто поруч і кому потрібна допомога. Цього тижня в нових випусках – продовження історії 24-річної дівчини, яка стала справжнім символом незламності українського духу й уособленням жіночого образу захисниці. Анастасія Тиха на початку березня під обстрілами врятувала з окупованого Ірпеня 14 собак із інвалідністю.

Фото Анастасії на розбомбленому мосту в Романівці на початку війни облетіло весь світ. Тендітна дівчина, яка ледь стримує на повідках 14 собак-інвалідів, сміливо під обстрілами виводить тварин із Ірпеня. Анастасія тоді насправді рятувала 18 собак, але на фото лише 14, тому що частина переляканих песиків загубилася по дорозі. Анастасія згадує, що в перші дні війни їй було страшно й тривожно, але передусім не за себе, а за тварин. Важкий шлях із Ірпеня під обстрілами пішки, суцільні нерви і страх, змучені собаки – на щастя, все це залишилося позаду. Випробування, які довелося пройти дівчині, не були марними. Все те, що сталося за тиждень після публікації фотографії, Анастасія називає справжнім дивом. Їхній із чоловіком притулок-перетримка став відомим на весь світ. Як змінилося життя Анастасії за цей час та як склалася доля тварин із відомої світлини? Дивіться у п’ятницю, 7 жовтня, о 19:00 на телеканалі НТН.

Також цього тижня в проекті – історія капелана Василя Вирозуба, настоятеля Свято-Троїцького храму в Одесі, який 25 лютого вирушив на пошуково-рятувальному судні до острова Зміїний, щоб забрати тіла українських прикордонників, яких тоді вважали загиблими, проте дістатися острова так і не зміг – потрапив у полон до росіян… Окрім того, в «Історіях війни» – історія Оксани Лук’янець із Бахмута. 1 липня вона разом із чоловіком поверталася додому, коли раптом прилетів ворожий снаряд та розірвався поруч із ними. Ударною хвилею жінку відкинуло у 5-метрову вирву, що утворилася внаслідок вибуху, та засипало землею. Жінка могла бути похованою заживо, але, на щастя, її врятували. Те, що вони з чоловіком взагалі вижили, лікарі вважають справжнім дивом. Але відтоді життя родини змінилося докорінно…

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.