Головна TV

Іво Бобул: Мені пропонували залишитися в росії й отримувати великі гроші

Легендарний український співак, народний артист України Іво Бобул став гостем нового випуску подкасту “Олега френди”, який виходить на You-Tube-сторінці телеканалу “Дом”. Під час відвертого інтерв’ю Олегу Борисову співак розповів, як сьогоднішня молодь дала йому друге дихання у творчості, чому у роки становлення в шоубізнесі не скорився системі і не перейшов на російськомовні пісні та зізнався, які гонорари йому пропонували в росії.

За останній рік Іво Бобул яскраво і впевнено повернувся на вершину вітчизняного шоубізнесу. Зараз артист є популярною персоною у ТікТок. У нього активне гастрольне життя. Збільшилися й гонорари співака, чому він щиро радіє, адже добре пам’ятає ті важкі та несправедливі часи, коли українська українськомовна естрада була абсолютно знецінена російським ринком.

Нас кликали на концерти, де ми мали заробляти хороші гроші, але завжди зʼявлялися певні рамки – зі мною було так. Були рамки і фрази: “Не хочеш, то й не треба”, – а хотілося ж бути там. А ось росіяни, звичайно, отримували значно вищі гонорари”, – пригадує Іво Бобул.

Незважаючи, на те, що артист часто чув, що українська – то не формат, він не підкорявся системі, продовжував писати й виконувати українськомовні пісні та залишався вірним своїй країні.

“Раніше, до війні, українські артисти їздили туди, адже там були великі гроші. Там інші ціни, по-іншому цінують хороших артистів. Більшість тих співаків знайшли свій вимір у росії, а коли почалися всі ці дій, не всі змогли відірватися і повернутися назад. Це ж треба порвати з усіма і піти туди, де війна, де не буде великого заробітку. Всі вони мають свої мізки і обирають те, що їм ближче. Ми в цьому не можемо їм допомогти”, – коментує артист у подкасті “Олега френди”.

Сам Іво Бобул зізнається – у свій час йому теж пропонували великі гроші та “хороше” життя в росії, але він обрав інше: “Я завжди казав: «Я буду тут, я люблю Україну». І це не порожні слова. Я міг поїхати і в Штати, і туди (в росію – ред.). Але втратити і не знайти, я не маю права… це для мене дуже важко. Мене пропонували поїхати в росію, обіцяли інші гроші – 10-15 тисяч доларів за концерт. Це інші ціни, тут таких не було!” – говорить Іво Бобул.

Артист розповів, що зараз не спілкується з тими, хто залишився в росії, і «поки вони не прокинуться та не зрозуміють, що накоїли», таке спілкування неможливе. Також Іво Бобул зауважив, що «нормальні артисти» зараз виїхали з росії.

“До війни ми всі їздили туди, я теж. Запрошували – їздив. Але, коли почалася війна, я зрозумів – це мій дім. Зараз я не розмовляю з людьми, які продовжують жити там. І я бачу, що нормальні артисти, вони відчувають, що не так, і вони виїхали звідти, ті ж Ротару чи Пугачова. Софія Михайлівна Ротату – вона ж відома в багатьох країнах, вона є співачка світу, і вона  тут, в Україні”, – поділився Іво Бобул у розмові з Олегом Борисовим.

Також гість подкасту «Олега френди» пригадав, як йому свого часу допоміг співак Олександр Сєров, поділився думками про те, якою має бути сьогодні українська пісня і в чому її сила та допомога пораненій війною країні.