Головна TV

KADNAY: війна змінила всіх

До програми #Муз_Оборона на каналі “Дом” завітали учасники відомого гурту KADNAY Дмитро Каднай і Філіп Коляденко. Артисти виконали свій хіт “Вірою. Правдою” та розповіли, як війна вплинула на кожного з них і їхню творчість.

 Гурт KADNAY цього року мав святкувати 10 років на сцені. Учасники гурту Дмитро Каднай і Філіп Коляденко зізнаються – війна дуже змінила їхню творчість. Якщо ще 23-го лютого хлопці мали щоденні репетиції та будували неймовірні плани, то вже за ніч все втратило сенс. Сьогодні хлопці намагаються робити все, щоб бути корисними людям, державі та ЗСУ.

“Я думаю про те, що не хочу звикати до війни. Для мене це кожен день шок. Я пам’ятаю, як вчора я планував день, як хотів його провести, а потім почалося бомбардування Дніпра, в 2-х кілометрах від будинку моєї бабусі… я їй зателефонував і почув, що вона плаче. Не хочу до цього звикати взагалі”, – розповідає лідер гурту KADNAY Дмитро Каднай у програмі #Муз_Оборона.

24 лютого о 5 годині хлопців розбудили рідні — війна почалася. “І я просто бачу цю картину, як з ЖК, де я мешкав, там чотири чи п’ять будинків, просто вилітають люди, просто запаковують все — речі, дітей, себе у ці машини і їдуть. Пам’ятаю, що у мене був такий ступор. Ми були в Києві, ми поїхали за Київ. Потім поверталися“, — згадує Дмитро.

Виконавці наголошують, що кожен день війни — це досі шок. Повернутися до творчості було дуже важко, бо знайти натхнення для написання пісні було складно. «Ти хочеш знайти натхнення, а воно чогось десь губиться», – говорить Дмитро Каднай.

Першим дзвіночком, що гурт може не просто допомагати ЗСУ грошима, а й допомагати творчістю, стала композиція “Вірою. Правдою”, яку написав Філіп Коляденко.

“Пісні пишуться так: те, що тобі наболіло, ти переживаєш, тож воно має вирватися. Першим дзвіночком стала трагедія – вбивство Паші Лі. Потім мені подзвонив друг нашої сім’ї, який наразі воює, і попросив зробити щось для хлопців. Тому я сів і дуже швидко написав “Вірою. Правдою”, – пригадує Філіп Коляденко. – Я відправив пісню і отримав дуже приємний фідбек. Хтось плакав, хтось радів. Тобто я зміг подарувати якусь емоцію людям, яким складніше за мене в сто разів”.

 В ефірі каналу “Дом” гурт KADNAY виконав хіт “Вірою. Правдою” та підтримав українців у непростий час.

“Ми дуже тішимося, що можемо через музику допомагати людям. В наших умовах зараз музика – це наша зброя і ми нею добре володіємо! Українці, не падаємо духом! Віримо в Україну та одне в одного! Віримо в нашу перемогу! Ми змушені боротися за свою незалежність такою ціною, на жаль! Але по життю так виходить, що треба боротись за все, що ти любиш”, – коментує Дмитро Каднай.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.