Головна Культура

KAMALIYA: Про бюрократію, працевлаштування та ставлення до українців у Європі

Найбагатша співачка KAMALIYA нещодавно повернулася до України та разом зі своєю сім‘єю завітала у студію “Сніданок. Вихідний”. В інтерв‘ю артистка зізналася, на якій стадії знаходиться будівництво житла для українських переселенців у Німеччині, яким опікується її фонд. 

“З такою бюрократією, як в Європі, я ще не зіштовхувалася. В Україні це просто квіточки. Там просто жах. Там не зробиш наступного кроку, поки тобі не затвердять і не дадуть дозвіл робити наступний крок. Ми домовились, ми взяли в оренду будинки. Це колишні гуртожитки, там їх три в різних містах. Почали інвестувати, почали робити, і почалось. Воно ще не завершилось. Війна вже скоро завершиться, а будівництво, все це перелаштування, ще не завершилося. Але, дякуючи тому, що я співпрацюю в Німеччині з багатьма мерами міст, ми допомагали розселяти біженців. Зараз вже такої потреби немає. Всіх розселили”, – розповіла KAMALIYA.

Чоловік співачки, Мохаммад Захур, в свою чергу, розповів, як до українців ставляться у Лондоні. На початку війни в Україні  пакистанський мільярдер виїхав разом з доньками Мірабеллою та Арабеллою до столиці Великої Британії.

“У Лондоні приймають з розпростертими обіймами. Там, де наші діти навчаються, ми платимо по 9 тисяч фунтів за кожну. А для переселенців безкоштовно. Допомагають всією школою. Збирають одяг, форму”, – зазначив Захур.

Втім, KAMALIYA зазначила, що українцям вкрай важко за кордоном влаштуватися на роботу за спеціальністю:

“Ти повинен володіти мовою тієі країни, в якій ти перебуваєш. Я зустріла в Бельгії жінку, яка в університеті Шевченка викладала англійську мову. Вона там покоївка в готелі, тому що, вона каже: “Я не знаю бельгійської мови, англійська тут не потрібна”. Люди не можуть працювати за своєю спеціальністю. Навіть якщо ти професор, поки ти не вивчиш мову, поки не здаси іспити. Це все довго. В мене племінниця – доктор наук, економіст. Дві вищих освіти. І зараз вона в Британії не може влаштуватися на роботу”, – розповіла співачка.

Нагадаємо, нещодавно KAMALIYA презентувала нову музичну роботу «Кулями», присвячену війні в Україні . За декілька тижнів кліп набрав більше 700 тисяч переглядів, а пісня потрапила у ТОП 30 пісень у YouTube Music (Київ).