Головна TV

КАНАЛ «ДОМ» ЗНЯВ ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ПРОЄКТ ПРО УКРАЇНОК ЗА КОРДОНОМ «ТИМЧАСОВО»

У суботу, 17 вересня, о 17:55 на каналі «Дом» відбудеться прем’єра документального проєкту власного виробництва «ТИМЧАСОВО» про силу українських жінок, які після 24 лютого вимушено опинились за кордоном.

Героїнями «ТИМЧАСОВО» стали Олена Кравець, Наталя Гаріпова, Марія Маслій, Вероніка Зубко, Катерина Зірка, Марта Харлова (May Lee), Ольга Руднєва. Вони розповідають про власний досвід переживання війни, відновлення, волонтерства, діляться відчуттям постійного внутрішнього  зв’язку з країною, говорять про те, як змінилось їхнє власне розуміння України, нашої ідентичності і нашої сили. Зйомки «ТИМЧАСОВО» проходили в Ізраїлі, Польщі, Нідерландах, Італії, Німеччині. За час виробництва фільму багато з його героїнь вже повернулись до України.

«Ми вирішили знімати цей проєкт, щоб показати тут і зараз, як українки вміють долати труднощі, збирати себе до купи, діяти, бути корисними за будь-яких обставин і в будь-яких країнах. Вони не сидять на місці, не викликають жалість, вони викликають захоплення. Наші героїні знають, що в багатьох ситуаціях для кожного можем бути своє правильне рішення, але є одне спільне рішення для всіх українців – бути на стороні своєї держави і робити все, що можеш, для її перемоги, де б ти не опинився. Для мене «ТИМЧАСОВО» – це дуже мотивуюча історія про те, як українки зберігають свою силу, тепло і світло, тому що вірять в себе і в нашу країну», зазначила генеральна директорка державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України», до складу якого входить телеканал «Дом», продюсерка «ТИМЧАСОВО» Юлія Островська.

Історії героїнь «ТИМЧАСОВО» подібні до історій мільйонів українок, які прокинулись від вибухів і усвідомили, що минуле життя зруйновано. Вони так само пережили жах обстрілів, страх за дітей та рідних і прийняли рішення евакуюватися.

«Я не вірила у цей кошмар, я не вірила, що це може статися у ХХІ сторіччі.  Я навіть уявити собі не могла, що колись мені доведеться провести так багато часу так далеко від дому. 24 лютого я була занадто налякана, щоб залишатися вдома. Мені було так моторошно, що я навіть не все пам’ятаю, як воно було. Я не хотіла виїжджати, тому що мені було страшно, всі траси були заповнені. Я дорогу теж дуже погано пам’ятаю, я була дуже налякана, і мені весь час здавалось, що я чую ці вибухи. Все, що я пам’ятаю, це те що я майже всю дорогу молилася. Я не багато знаю молитов, але я всю дорогу молилась», – згадує акторка Олена Кравець.

Героїні «ТИМЧАСОВО» розповідають, як адаптувалися до вимушеного життя за кордоном, де  знаходять сили, щоб допомагати Україні, волонтерити, працювати, турбуватися про інших і жити вірою в повернення додому.

«Зараз твій обов’язок, як артиста, виправдати талант, даний тобі Богом, віддати його своєму народові, щоб людям стало легше. Тому що люди, які приходили на концерти, вони приходили щоб побути разом, щоб побачити своїх. Ми не знали, як жартувати, ми плакали. У нас навіть з’явився такий вираз «побути разом». Ми не як артисти зараз виступаємо, ми виступаємо, як свої. Кожен артист відчув себе по-справжньому потрібним своєму народові, може навіть вперше в життя», – розповідає про благодійні концерти для українських біженців стендап комікеса Наталя Гаріпова.

Документальний проєкт «ТИМЧАСОВО» показує, як війна по-новому проявила для багатьох розуміння своєї країни, рідного дому, патріотизму, нашої ідентичності і суперсили.

«Мені здається, що ми зараз перебуваємо в дуже важких пологах самих себе як нація, як народ, як люди. Ми нібито десь були, але ми не розуміли, хто ми є. Я навіть на фізіологічному рівні це відчуваю.  Ми нібито згадуємо, хто ми є. Ми такими й були завжди, ми просто забули, нам допомогли забути, але сьогодні родове коріння, всі наші предки, вся сила роду, вся сила землі вона піднімається ось так крізь людей, їх душі, тіла, серця, через те, що вони роблять», – говорить Олена Кравець.

Її доповнює Марія Маслій, засновниця та креативна директорка відомого бренду взуття: «Мені говорила хазяйка, що вона дуже вражена тим, наскільки всі українці проактивні, як швидко інтегруються в нові реалії. Так, не всі люди можуть воювати, але вони можуть бути корисними іншим чином. Ми можемо робити взуття, заробляти на ньому гроші і так допомагати. Ми дуже пишаємося тим, що ми українці. Хочеться щоб ми змогли зберегти це надовго, передати це дітям так, щоб вони жили з цим таким відчуттям».

Дивіться документальний проєкт «ТИМЧАСОВО» на каналі “Дом” у суботу, 17 вересня, о 17:55, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу “Дом.

Продюсерка: Юлія Островська

Авторка ідеї: Наталія Бєлкіна

Композитор: Максим Корнелюк

Оператор: Олександр Глінченко

Вірші Тетяни Власової читає Олена Кравець