Головна TV

Капелан Падре: Людяність допомагає перемогти і вижити

В інтерв`ю телеканалу “Дім” офіцер капеланської служби Командування Сил територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв розповів про допомогу жінкам, які зазнали сексуального насильства та тортур від росіян під час повномасштабного вторгнення, про капеланів у війську, про евакуацію шелтеру для жінок з Гостомеля під час повномасштабного вторгнення. Також Сергій пояснив, чому росіяни проявляють нелюдську жорстокість і задля чого роблять скільки злочинів.

До повномасштабної війни Падре відкрив “Шелтер святої Ольги” для жінок, які постраждали від домашнього насилля. Він був розташований між Бучею і Гостомелем, тому після повномасштабного вторгнення його довелося перевезти на захід України. Там загалом відкрили ще 6 нових шелтерів, які спеціалізуються у різних напрямах, в одному з яких допомагають жінками, які зазнали сексуального насильства з боку військових російської армії.

– У проєкті “Поруч з тобою” працює близько 60 жінок, так, виключно жінок. Тому що ми працюємо за принципом – жінки допомагають жінкам. Це великий спектр послуг для жінок і дітей. Вік жінок, які звернулись до нас через таку проблему – від 4 до 86 років. Це те, що зафіксувала Генеральна прокуратура – ми працюємо з їхнім офісом. Це саме жінки, які зазнали сексуальних злочинів московитів.

Також офіцер капеланської служби Командування Сил територіальної оборони ЗСУ пояснив, чому, на його думку, росіяни проявляють нелюдську жорстокість і вдаються до насилля, руйнації, катування, винищення українців і всього українського:

– Це дуже давнє питання, яке згадувалося ще в Біблії – навіщо Каїн вбив Авеля? Перше – це заздрість. Заздрість породжує страх і ненависть, які викликають агресію людини. Я пам’ятаю, що в деяких звільнених нашими військовослужбовцями містах і селах на стінах будівель було написано: “Ви не повинні жити краще, ніж ми”. Та навіть незважаючи на це, наші захисники демонструють неабияку людяність до російських полонених, про що світ неодноразово переконувався: “Наша нація – дуже людяна. Можливо, ви бачили відео, третьої штурмової бригади, як вони прямо під час бою беруть полонених і опікуються ними: говорять, куди йти, намагаються їх напоїти. А все тому, що за стільки років українці пережили скільки болю і страждань, що знаємо – не можна знущатися над людьми. Наша нація пережила голодомор, кріпацтво, постійні війни та приниження з боку російської імперії. І тому саме ми знаємо, що таке людяність. Людяність допомагає перемогти і вижити.