Головна TV

Кардіохірург Василь Лазоришинець розповів про особливості лікування військових ЗСУ

У новому випуску програми “Точка опори” на каналі “Дом” ведуча Світлана Леонтьєва поспілкувалася з кардіохірургом Василем Лазоришинцем. Під час відвертого інтервʼю лікар розповів, які неймовірні випадки порятунку життів зустрічалися йому за час повномасштабного вторгнення і чим дивують лікарів військові одразу після операцій. 

Василь Лазоришинець – кардіохірург, дійсний член Національної академії медичних наук України, професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова. Зранку 24 лютого 2022 року Василь Лазоришинець поїхав на роботу в інститут, де прожив перші 2 місяці війни.

“О 8:30 я вже був на роботі. Ми одразу включилися в роботу, тому що мали зберегти життя наших пацієнтів, насамперед тих, які перебували в реанімації на штучній вентиляції легень, адже їх ми не могли евакуювати, – пригадує кардіохірург Василь Лазоришинець в інтервʼю Світлані Леонтьєвій. – Протягом тижня вже сформувався колектив із 300 співробітників, які цілодобова перебували на території інституту, плюс 80 чоловік їхніх родичів”.

Лікарі були у повній готовності. Також на базі інституту були організовані мультидисциплінарні бригади, щоб можна було надавати допомогу у разі будь-яких поранень. Вже 26 лютого до лікарні почали поступати пацієнти і цивільні, і військові, а разом із ними і вражаючі історії, які лікар Василь Лазоришинець не забуде ніколи.

“Мене найбільше вразив поранений, якого нам привезли з Дніпра. У нього було ураження головного  мозку, було проведено 2 або 3 нейрохірургічні операції, а ще був уламок у серці. Ми провели операцію із зупинкою серця. Коли він почав потроху одужувати, я запитав його: “Що далі?” Думав, його комісують у військовий госпіталь. На що почув: “Ні, я повинен йти служити. Мені треба воювати, треба захищати батьківщину”. Хоча я знав, що він на 90% вже небоєздатний – його не можна пускати на фронт”, – розповів лікар.

Таких історій лікар чув чимало, адже він із 2014-го року рятує життя військових.

Крім того, разом із військовими медиками Василь Лазоришинець розробив підручник з надання допомоги при бойових травмах серця і магістральних судин, а у 2021-му році вийшов “Атлас бойової травми серця і магістральних судин”. Цим посібником зараз можуть користуватися лікарі, які починають оперувати пацієнтів із бойовими травмами. Та і на цьому кардіохірург не зупинився, і разом із Міністерством охорони здоровʼя працює над наданням допомоги військовим.

“У нас дуже дорогі витратні матеріали і не тільки у нас, а й у нейрохірургії, ортопедії та травматології. І треба віддати належне, що міністерство і міністр особисто сиділи з нами і обговорювали питання, де знаходити кошти та обладнання, щоб всі наші військовослужбовці лікувалися тільки за державні чи за бюджетні кошти. У нас в інституті це зберігається як святе – жодної копійки, жоден військовослужбовець не платить, коли отримує тут медичну допомогу. Це відбувається у тому числі і за допомогою Міністерства охорони здоров’я”, – поділився Василь Лазоришинець у програмі “Точка опори”.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дом”, а також на YouTube-майданчику каналу.