Головна TV

Кінокритик Сергій Тримбач: Українська культура – це той вал, який не перескочив і не перескочить путін

Гостем нового випуску програми “Точка опори” на каналі “Дім” став кінокритик, кінознавець та кіносценарист, голова Національної спілки кінематографістів України у 2009-2016 роках – Сергій Тримбач. В інтерв’ю Світлані Леонтьєвій він розповів про особливість культури та кіномистецтва України та як Росія сторіччями витісняла українське кіно.

Кінознавець Сергій Тримбач зазначає – зараз українське кіно починає свій розквіт. Під час повномасштабної війни виходять нові картини, які частково розповідають про наш народ, особливості та традиції. До цього часу українці споживали в основному іноземний контент, переважно – російський.

“Більшу частину свого життя, насамперед кінематографічну епоху, Україна перебувала в напівколоніальному стані. У 90-х та 2000-х роках майже не було українського кіно, його з успіхом замінило російське. Мовного бар’єру немає. Так само відбувається і в Британії – переважно люди споживають американський контент, адже всі розуміють американську англійську. І це проблема. Складається враження, що кіно у нас є, але це не так”, – коментує Сергій Тримбач.

Кінокритик впевнений – все пішло з історії, адже пропагандистська російська історія “вбивала” все українське роками і навіть сторіччями. “Путін мав абсолютно точну інформацію, що тут здадуться. Він навіть не підозрфював, що тут ще є народ, який має інші настанови”, – поділився кінокритик.

Сьогодні кінознавець закликає всіх цікавитися українською поезією, підтримувати кінематограф і розвивати себе культурно.

“Іван Малкович видав книгу “Антологія української поезії ХХ століття від Тичини до Жадана”. На мій погляд, це українська Біблія ХХ сторіччя. Я особисто щодня читаю цю Біблію, там 1300 сторінок і вони мені відкривають нові імена або вірші. Думаю, що зараз чимало людей читають це і заряджаються подібною енергією. Тому українська культура – це той вал, який не перескочив і не перескочить путін. Це вже очевидно! Він може завоювати якусь територію, може зробити нам якусь гидоту, але нас він не візьме. Саме тому що в цій країні та в цьому народі жива культура”, – розповів кінокритик Сергій Тримбач у програмі “Точка опори”.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дім”, а також на YouTube-майданчику каналу.