Виконувачка обов’язків музею Голодомору-геноциду Лесею Гасиджак радить у інтерв’ю Суспільне Культура прочитати книжки, які розкривають важливі аспекти висвітлення Голодомору.
“Вік червоних мурах” Тані П’янкової.
“Вона дуже сильно вразила своєю реалістичністю. Мабуть, кращої художньої книги немає. Хочу вклонитися авторці, яка сама з Івано-Франківської області, але заглибилася в події, що відбуваються у селі на околиці Полтави. Вона вивчила діалект і використовує живу полтавську мову; досконало вивчила передумови Голодомору та малесенькі аспекти, які ми знаємо з розмов зі свідками, — і використала все у романі. Твір страшний, але про Голодомор нічого немає веселого чи легкого”, — ділиться враженнями Гасиджак.
Енн Епплбом “Червоний голод” — це публіцистична книжка.
“Вона допомагає розкласти в голові все по полицях, щоб зрозуміти, чим був Голодомор”, — коментує свій вибір Леся Гасиджак.
Ілюстрована книга Зоряни Живки “Ангел на ймення грушка”.
За її словами, це дуже тонке та делікатне видання у форматі “бабуся розказує онучці історію”. Вона наголошує, що видавництво “Свічадо” мало ще одну збірку, яку опублікувало 10 років тому — збірку оповідань “Хлібчик для ангела”.
Також виконувачка обов’язків музею Голодомору-геноциду називає такі книжки: “Там, де тече Ятрань” авторки Марії Правди, книгу-комікс “П’ять колосків”, а також видання “Скриня” Катерини Єгорушкіної.
Леся Гасиджак також наголошує на тому, що важливо перечитувати класику, зокрема твори Уласа Самчука.