Головна Техно

Кросівки Nike Zoom Freak 4: на вулицю – зась!

Nike Zoom Freak 4 – одна з найбільш універсальних моделей, яку тільки можна знайти на ринку. Кросівки були розроблені спеціально для важкого форварда Milwaukee Bucks Яніса Атетокумпо, тому мають все необхідне для гри на всіх рівнях баскетболу.

Почнемо з найкращого в цих кросівках – амортизаціЇ. 

В передній частині маємо два величезних балона Zoom, які чудово справляються зі своєю ціллю – гасити ударні навантаження під час стрибків. Що до пʼяти, то там знаходиться великий шматок спеціальної піни під назвою React. Цей фарш з технологій з легкістю можна назвати одним з найкращих на ринку баскетбольних кросівок. Ні в передній, ні в задній частині жодного пробиття не було зафіксовано.  А також Zoom Freak 4 надають гарне почуття майданчика, що є важливими елементом при грі в баскетбол, особливо для більш малих гравців.

Моя оцінка – 10/10

Перейдемо до не менш важливого аспекту взуття – тракції.

На пильному покритті – типу деревʼяного залу – все добре. Жодного ефекту «ковзанки» немає, все чіпляє, як треба. Щодо вулиці, то я б не рекомендував вам виносити кросівки туди. Підошва кросівок зроблена з дуже чутливої гуми, що не протримається й сезону на вулиці, особливо на таких покриттях, як асфальт і бетон. Тож, як на мене, кросівки форварда не дуже підходять для вулиці. Також низ кросівок не має характерного рипіння, яке так люблять всі гравці. Це не є мінусом, але все ж таки майте на увазі. 

За недовготривалість знімаю один бал, тому 9/10

Перейдемо до безпеки. 

Скажу відразу – це не найкраща сторона кросівок. В цілому, її достатньо, підошва розширена, верх тримає твою ногу, а шнурки не передушують – за рахунок щільного язичка. Але я мав розтягнення гомілок при швидкому проході під кільце. Тож швидким гравцям, які мають проблеми з гомілками, я б все ж порекомендував придивитись до інших моделей.

У підсумку: фіксації достатньо для середніх баскетболістів, але є нюанси, названі вище, тож – 8/10

Матеріали також не найкращі.

За свою ціну у 130 американських доларів можна було б і трішки розщедритись та додати якісь бокові накладки. При частому зіткненні з іншими гравцями, не найякісніша сітка довго не протягне, тож що вийде з ладу першим: підошва чи верх кросівок – питання відкрите. Все ж, незважаючи на все це, матеріали досить легкі і не відчуваються тягарями на нозі.

Ставлю 7,5/10

Отже, підсумовуючи усе вище сказане: Nike Zoom Freak 4 – чудові ігрові кросівки, що будуть у пригоді, як габаритним гравцям, для яких важлива амортизація, так і для малих захисників периметру, яким важлива тракція та відчуття поверхні . Особисто від себе рекомендую цю модель усім, хто не може визначитись з баскетбольним взуттям та і просто на лайфстайл.

В цілому – 8,6/10

Влад Глущенко

Фото: NIKE