Головна Кіно

Крутий український горор: як конотопські відьомські сили люто баранять окупантів

Український горор “Конотопська відьма” вийде у прокат 22 серпня. Стрічка розповідає історію кривавої та жорстокої помсти прадавньої відьми з Конотопу російським окупантам, які вбили її коханого.

“Прадавня відьма з Конотопу, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил, але після того, як із початком війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вирішує помститися, повертає свої сили і обрушує жахливі та криваві кари на голови та інші частини тіл убивць її нареченого”, — йдеться у синопсисі.


Автором ідеї та сценаристом став Ярослав Войцешек, який був сценаристом мультфільму “Мавка. Лісова пісня”.

Ідея виникла у творців з початком повномасштабного вторгнення — тоді російські солдати зайшли в Конотоп, що відоме легендами про відьом. Тоді у мережі вірусилося відео, як містянки поливали їх прокльонами, показуючи прагнення українців до свободи.

“У цьому й полягає один із ключових посилів стрічки — сила і лють української жінки не знає меж”, – додають творці стрічки.


Генеральна продюсерка фільму Ірина Костюк додає, що центральний образ відьми — універсальний, “адже кожна українка має потужну внутрішню силу, здатну проявитися в моменти загрози”.

“Конотопська відьма” — фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє.”

Стрічку знімали у листопаді-грудні 2023 року. Голову героїню зіграє акторка Тетяна Малкова. Також у стрічці зʼявляються — Тарас Цимбалюк, Павло Вишняков, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Ярослав Шахторін, Артем Сагітов, Сергій Сосновцев.

У зйомках брали участь і чинні військові: ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, чинний офіцер батальйону “Свобода” Володимир Ращук.


Автори стрічки долучили до зйомок і військових консультантів, які допомогли дістати бойову техніку — у кадрі зʼявиться справжній БТР, який “затрофеїли” на Житомирській трасі у перші дні пісня початку повномасштабного вторгнення.

Фото: Кадри з фільму “Конотопська відьма”. FILM.UA