Головна Культура

“Київська перепічка” Владислава Шерешевського: встигни до 25 червня відвідати виставку у національному музеї “Київська картинна галерея”

Часом катаклізми прочищають голову не гірше психотерапевтів зі стажем. І вже не такими масштабними видаються повсякденні проблеми, втрачає свій непорушний авторитет те, що раніше здавалося таким значущим. Натомість оновлюється, стаючи до болі яскравим, сприйняття простих речей, таких як м’яке світло вранішнього сонця, тепло від погляду рідних очей, смак улюбленої кави у парку… І, зрештою, в цих надзвичайних умовах найбільшою і єдиною цінністю стає момент теперiшнiй: втрачаючи – знаходимо!

Немов саме це відчував художник Владислав Шерешевський, вперше в житті куштуючи гарячу київську перепічку в закладі, який щойно відновив роботу на своєму постійному місці під звуки ракетних обстрілів. Так чи інакше, але ці переживання згодом знайшли своє відображення у творі «Київська перепічка», який прикрасив афішу виставки. Митець закликає нас не бути надто серйозними, адже, як говорив Оскар Уайльд: «Світ завжди сміявся над власними трагедіями, адже лише таким способом він міг переносити їх>>.

Київський художник Владислав Шерешевський – відомий майстер іронічного живопису – не лише кпинить над складнощами життя, але й подекуди констатує пряму взаємозалежність між поглядом і самою реальністю. Як результат – миттєве враження вилилося в образ маленького замурзаного хлопчика з пиріжком в руці, у шапці з логотипом «Найк» (Ніка (грец.Nike – перемога) – в грецькій міфології богиня перемоги), із поглядом, спрямованим в небо, де <<Калібри» та «Іскандери» раптом перетворилися на зображення ракет з дитячих шпалер. «Київська перепічка» - знакова робота для доробку художника, адже передує циклу картин, створених майстром під час спроби захоплення Києва та відображає його ставлення до сьогоднішніх реалій в цілому.

Дійсність нашого сьогодення жахає навіть невиправних оптимістів, змушує шукати моральну опору в здоровому глузді. Навіть у трагікомiчнiй творчості митця шальки терезів подекуди схиляються у бік трагедії, залишаючи комедію десь на задвірках. Гостро переживаючи події,(а справжне мистецтво народжується тільки так) художник не дозволяє собi поринати в цей емоційний вир з головою (чого і нам не радить) і повертається до своїх дотепних провокативних ремiнiсценцій та метафор.

На виставці представлені не лише оригінальні рефлексії художника на події останнього часу, але й образне відтворення речей та символів, які у свідомості кожного з нас асоціюються з Україною. Саму душу речей бачить Шерешевський в буденних традиційних стравах, що стають для митця також приводом для цiкавих живописних експериментів, збуджуючи у глядачеві дещо більше. ніж просто апетит…

У ці темні часи так необхідні світлі люди. Чим страшніше сьогодення, тим більше нам бракує простої радості. Творчість Владислава Шерешевського дає змогу віднайти цю радість всередині нас самих, піднятися над проблемами та разом із автором посміятись ïм прямо в обличчя. СМІХ, ІРОНІЯ, НАДІЯ, ВІЙНА, ПОЛІТИКА, СВІТОВЕ МИСТЕЦТВО, ТРАДИЦІЙНІ СТРАВИ, МІСЬКИЙФОЛЬКЛОР, ХУДОЖНІ МЕТАФОРИ

Досьє “TV-ПАРКА”:
Владислав Шерешевський (1964, Київ)Навчався в Республіканській художній школі ім. Т. Г. Шевченка. Закінчив Київський державнийхудожній інститут (1991). Педагоги з фаху – В. Чебаник, Г. Галинська, свого часу був учнемВ. Зарецького. Член Спілки художників України з 1992 р. у 1995 р. став стипендіатомМіністерства культури Німеччини. Твори знаходяться в музеях та приватних колекціях США.Ізраїлю, Греції, Швеції, Італії, Польщі, Німеччини, України та інших країнах світу.Живе та працює в Києві.