Учасник проекту Нового каналу «Пара на мільйон» Гліб Репіч порадив, що додавати у страви, аби отримувати достатню кількість клітковини, білка та омега-3.
«Дрібненьке чорне насіння, яке активно просувають в інтернеті як суперфуд», – так охарактеризував популярне насіння чіа учасник проекту «Пара на мільйон», який щопонеділка показує Новий канал, блогер та хімік-науковець Гліб Репіч.
– Насіння чіа містить велику кількість клітковини, білка, омега-3 і багато інших мікроелементів. А ще з нього чавлять олію, яка коштує, щоправда, як автомобіль, – сміється експерт. – Словом, дорого, стильно, популярно! Те, що треба для справжніх інстадієтологів.
Гліб не заперечує, що вживання чіа дуже корисне для організму. Та водночас вважає, що його «зірковість» не зовсім виправдана. Оскільки це насіння не унікальне.
– Я розповім про вітчизняний аналог, який нічим не гірший за чіа, але при цьому коштує копійки. Наш український суперфуд – насіння льону звичайного, – ділиться хімік з «Пари на мільйон». – Клітковина, білок, омега-3, вітаміни та мікроелементи в ньому – в таких же кількостях. Його, як і чіа, можна додавати в хліб, мюслі, смузі, десерти. Щоправда, раджу насіння перед цим розмолоти, адже воно має досить жорстку оболонку. А ще подрібненим краще засвоюється. Також з льону чавлять лляну олію, яка містить до 57% поліненасичених омега-3. Додам, що така олія має приємніший смак, ніж із чіа, та значно приємнішу ціну. Та є нюанс: ці олії надзвичайно швидко окислюються та гіркнуть. Буває, ви навіть можете тільки-но купити олію, а вона вже гірчить. При цьому під час виробництва використовується лише холодне пресування, а зберігатися вона може лише в холодильнику й не більше трьох місяців.
Більше корисних порад читайте в інших новинах від експертів на сайті Нового каналу. А проект «Пара на мільйон» вмикайте щопонеділка о 20:00 в ефірі Нового каналу!