Головна TV

Леся Нікітюк дізналась, як виготовляють димові шашки для військових

Під час зйомок проекту «LeМаршрутка» (Новий канал) телеведуча поспілкувалася з незвичайними волонтерами з Кривого Рогу.

Третій сезон проекту Лесі Нікітюк «LeМаршрутка» (Новий канал) вразив героями. У кожному випуску українців знайомили з людьми з різних галузей, які всіляко допомагають країні та наближають нашу перемогу. У випуску з Дніпропетровщини телеведуча познайомилася з криворізькими волонтерами, які самостійно виготовляють димові шашки.

– Ми почали виробництво спонтанно. Один хлопець з команди дуже добре знав хімію. Тож з’явилась ідея виготовляти димові шашки, – розповідає волонтер Денис Дубов. – Тоді на них був дефіцит! А необхідність велика. Найперше, для чого потрібні шашки – це витягати наших військових з-під обстрілу. Уявіть, терміново необхідно вивезти пораненого, а там йде обстріл, ми не можемо до нього підступитися. Тож попереду машини кидається велика шашка, а дві маленькі – з двох боків. Тим часом ми стрибаємо в окоп, закріпляємо пораненого на ношах і виносимо. Таким чином, три наші шашки – одне врятоване життя.

Щодня волонтери виготовляють близько 100 димових шашок. У загіпсований шматок труби засипають суміш, у складі якої – парафін та цукрова пудра. Зверху суміш також загіпсовують, залишаючи отвір, у який вставляють гніт. Собівартість маленької шашки – 70 гривень. Вона дає стільки диму, скільки й військова. Щоправда, військова коштує 450 грн.

– Коли ми спробували димову шашку в дії, то я була шокована. Не могла подумати, що від такої маленької трубки може бути стільки диму, – ділиться Леся Нікітюк. – А ще, окрім димових шашок, волонтери виготовляють світлові розтяжки для розвідки. Вони не лише димлять, а ще й пускають іскри. Дуже круто! Прості люди зібрались і роблять корисні для військових речі.

Дивіться проект «LeМаршрутка» з Лесею Нікітюк на YouTube Нового каналу!