Головна TV

Леся Нікітюк показала унікальні бойові вишиванки

З майстринею українського орнаменту для військових телеведуча познайомилася під час зйомок тревелу «LeМаршрутка» (Новий канал).

Сучасна військова форма максимально уніфікована. Це оливковий піксель. То чому б цей оливковий піксель не скласти в український орнамент? Саме це і зробила майстриня вишиванок з Черкащини. З нею познайомила українців Леся Нікітюк у своєму тревел-проекті про Україну «LeМаршрутка» на Новому каналі.

– Рубані лінії, геометричні орнаменти – це мужній хід, чоловіче начало. Також акцентом на бойовій вишиванці йдуть перехресні дороги. Це означає материнське благословення, – розповідає майстриня. – А найголовніше – колір. Наші вишиванки кольору зеленки, тому вони не зрадять, не вирвуть з маскувального середовища. Вишивка зливається з формою, ніжно виглядає та захищає.

Якщо український боєць купує таку вишивку, то отримує не лише орнамент, а цілий набір, за допомогою якого самостійно може його пришити. В пакетик майстриня кладе саму вишивку, покрокову детальну інструкцію, як шити, нитки, голку та булавки. Військовий отримує такий комплект і сам будь-де може зробити зі своєї форми традиційне вбрання українця – вишиванку. Орнамент коштує в середньому 400 гривень.

Окрім бойової вишиванки, черкаська майстриня зробила для військових також спеціальні вишиті шеврони.

– На шевроні – ангел-охоронець зеленого кольору. А також золотий німб і тризуб, – показує в проекті «LeМаршрутка» жінка. – Мій зять, наприклад, сказав, що залишився живий під час бойових дій у Попасній завдяки цьому ангелу.

Захисники, які придбали собі бойову вишиванку, дуже по-особливому ставляться до неї.

– Це наша символіка! Ми – українці. Ми йдемо захищати рідну державу. І така вишиванка нас гріє, – зізнаються вони.

Дивіться третій сезон тревел-проекту «LeМаршрутка» на YouTube Нового каналу!