Головна TV

Леся Нікітюк поспілкувалась із саперами Херсонщини

У проекті «LeМаршрутка», що виходить на Новому каналі, військові розповіли, як очищують українську землю від ворожих мін і боєприпасів.

Наприкінці лютого 2023 року Леся Нікітюк з командою проекту «LeМаршрутка» (Новий канал) відвідала деокуповану Херсонщину та саме місто Херсон. Ведуча зафільмувала багато щемливих кадрів і поспілкувалася з незламними людьми, які пережили чимало страшних моментів. Випуск з цього регіону не можна дивитися без сліз. Але це наша історія, яка завдяки тревелу «LeМаршрутка» стане відома на весь світ.

– Звільнення Херсонщини не відбулося протягом одного дня. За неймовірною радістю стоїть тривалий складний шлях і надважкі бої наших воїнів з окупантом. Ворог нищив Херсонщину спершу коли її захоплював, а потім – коли відступав. Будинки при дорозі повністю розбиті… Важко дивитися, – ділиться Леся Іванівна. – Ми проїхали тим шляхом, який долали ЗСУ, звільняючи Херсон.

Одне з перших сіл, у яке заїхала команда «LeМаршрутки», – Велика Олександрівка. Воно було окуповане понад вісім місяців. За ним – місто Снігурівка Миколаївської області, теж один із пунктів звільнення півдня. Сліди «руського міра» там всюди. Далі на шляху – село Посад-Покровське. Воно не було в окупації, але опинилося фактично на лінії вогню.

Під час цієї зйомки Леся Нікітюк натрапила на групу військових саперів. Вони були на звичайній легковій машині, але в багажнику, наче картопля з капустою, лежали нерозірвані протитанкові міни та боєприпаси. Герої розповіли, що очищення нашої землі від цих небезпечних слідів перебування ворога буде тривати ще багато років.

– Мін і боєприпасів у селах залишилося дуже багато. Мільйони… Ну от летить «Ураган», детонує, розлітаються касети, вони теж детонують, і засипають «пелюстками» (протипіхотними фугасними мінами незвичної форми – прим. ред.) гектари землі, – розповідають сапери. – Цілими днями ми їх тут стріляємо, бо в руки брати не можна. Взагалі, за інструкцією, їх треба знищувати накладним зарядом тротилу в 200 грамів. Але «пелюстки» так лежать, що якщо підірвати один, то інші може закидати землею або взагалі розкидати. Тому ми влучно стріляємо, і ці міни вибухають.

Дивіться тревел-проект Лесі Нікітюк «LeМаршрутка» на YouTube Нового каналу!