Головна TV

Леся Нікітюк: У мене прокинувся інстинкт захисту всіх дітей України та тварин

Нещодавно виповнився рік роботи притулку для українців, який з початку великої війни влаштувала у Хмельницькому телеведуча Леся Нікітюк. Більшу частину минулого року вона концентрувалася на порятунку людей, і лише нещодавно повернулася до своєї основної професії. Про те, як прожила рік після повномасштабного вторгнення Росії та чим живе зараз, Леся Нікітюк розповіла у програмі «Тихий вечір з Оленою Кравець» на каналі «Дом».

Леся Нікітюк зізналася Олені Кравець, що в перші дні  повномасштабної війни відчувала дуже сильний страх: «Був такий, знаєш, параліч. Тремор рук, ступор. І я зрозуміла, що треба якось діяти, щось робити. А що я можу робити в час війни?», – питала себе телеведуча. Відповідь прийшла швидко, адже рідне місто Лесі Нікітюк, Хмельницький, став транзитною зоною для багатьох людей, які виїжджали з-під обстрілів. «Це були сім’ї з дітьми, в розбитих машинах, які по 10-15 днів добиралися до Хмельницького із Херсона, із Краматорська, із Запоріжжя, з Харкова. В Хмельницькому було багато таких прихистків, але все одно місця були необхідні. І я стала свою енергію спрямовувати на те, щоб забезпечувати людей всім необхідним, якось розряджати їх. Ми всі вміємо варити їсти, ми всі можемо зателефонувати, щоб зібрати необхідні речі. Так з’явився шелтер», – розповіла Леся Нікітюк.

Після 24 лютого 2022 року притулок прихистив понад 3 тисячі людей та 80 тварин. Телеведуча зізнається, що їй дуже допомагали її підписники: «Я завжди цінувала свою аудиторію, але не описати, як я її оцінила в цей рік, коли мені підписники з різних країн надсилали допомогу. Дитяче харчування, підгузки йшли тонами. В мене не було фонду, я не збираю гроші. Я це знаходжу у такий спосіб, так працюють українці — всі українці об’єдналися. Українці всі круті».

Через Лесю пройшли тисячі історій, але одну вона запам’ятала найбільше. «Це родина з Херсона. У них був автомобіль, але він два роки як не їздив, і прийшла війна, і він якимось чином завівся. І вони посадили в автомобіль п’ятеро дітей, їхали 10-15 днів, по дорозі кицька народжувала кошенят…», – говорить Леся Нікітюк.

Триматися в тонусі Лесі Нікітюк допомагали гумор  і пісні. Зірка зізнається, що трохи видихнути змогла лише 11 листопада, коли звільнили Херсон. А ще – у Лесі прокинулася необхідність захистити всіх дітей України та всіх тварин. «От в мене прокинувся якийсь такий інстинкт. Я в тому прихистку всіх дітей тискала, вони мене обліплювали як мавпенята. Собаки всі мене облизувати, і я їх», – розповіла гостя «Тихого вечора з Оленою Кравець» на каналі «Дом».

Гостями «Тихого вечора з Оленою Кравець» на каналі «Дом» стали незламний військовий Олександр “Терен” Будько, кінооглядачка Інна Гордєєва, телеведуча Леся Нікітюк та Богдан Богданович. Музичний гість — гурт “Циферблат”.

Дивіться «Тихий вечір з Оленою Кравець» на каналі «Дом» щосуботи о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику  каналу «Дом».