Головна TV

Леся Нікітюк у студентській лабораторії: Після пар хімічать мазі для наших військових

Ведуча проектів Нового каналу дізналася технологію виготовлення лікувальних засобів для українських захисників.

Третій сезон тревелу Лесі Нікітюк «LeМаршрутка» (Новий канал) – про реалії сьогодення, про нашу країну під час повномасштабної війни. За вісім випусків проекту телеведуча познайомила українців з багатьма героями нашого часу. Серед них – студенти кафедри хімії Волинського національного університету імені Лесі Українки.

– Студенти після пар хімічать мазі для наших військових, – розповідає Леся Нікітюк. – Проти пролежнів та опіків – з обліпихи. Проти запалень – з ромашки. Для регенерації шкіри – з алое. З воску – при пораненнях. Лікарські трави для мазей збирають волонтери. В залежності від рослини вони відварюються чи настоюються. Більшість з них виготовляються на соняшниковій, оливковій чи реп’яховій олії.

У лабораторії напрацьовано та випробувано 41 рецепт мазей.

– Процес виготовлення, для прикладу, обліпихової мазі такий: спочатку відважуємо рослинну олію, додаємо обліпихову олію та кілька шматочків бджолиного воску, виварюємо близько однієї години й розливаємо по банках, – розповідає студентка-хімік.

Окрім мазей, у лабораторії університету роблять також лавандові мішечки, які дуже люблять наші захисниці. Студенти розповідають, що аромат лаванди заспокоює та сприяє хорошому сну.

– Як це круто! Яке важливе й добре діло робить молодь. Кожен старається заради нашої перемоги! – із захватом підсумувала Леся Нікітюк.

Дивіться третій сезон тревел-проекту «LeМаршрутка» на YouTube-каналі Нового!