Головна TV

Lida Lee: Почула відповідь від Пташки: “Ми там для того, щоб приїжджати сюди і бачити, що тут продовжується життя”

Гостею премʼєрного випуску програми #Муз_оборона на телеканалі “Дом” стала співачка Lida Lee. Зірка розповіла, як за рік війни залишила творчий фронт і чим займалася пів року, а також зізналася, що повернуло її у стрій і надалі надихає співати для українців.

Lida Lee – українська співачка з унікальним тембром голосу. Декілька років працювала в команді MONATIK. Стала широко відомою після участі у найрейтинговішому вокальному шоу “Голос країни”. Після початку повномасштабного вторгнення артистка присвятила себе волонтерству та благодійним виступам.

“Ми перебралися на Вінниччину, де перебувала частина моєї команди. Там здавалося відносно спокійно і безпечно. Тоді ми вирішили щось робити, почали шукати інформацію, хто чим займається, знайомитися. Так зустріли хлопчину, у якого була маленька команда – вони шили плитоноски для військових. Ми це побачили і зрозуміли, що потрібно масштабуватись – знайшли приміщення, почали збирати швейні машинки по всій Вінниці, шукати людей. Зшили і відправили більше 2000 жилетів. Тоді мені зовсім не хотілося писати музику, співати чи виступати”, – розповідає Lida Lee в ефірі каналу “Дом”.

Так співачка прожила пів року і лише коли приїхала назад до Києва, відчула бажання повернутися до музики і концертів. Одні з таких проходили на дитячій залізничній дорозі, зірка виконувала пісні для дітлахів. Інші – перед військовими.

“Для мене важливо підтримувати дух людей, які захищають нас. Особливо, коли бачиш хлопців, які щойно повернулися з передової, а вже завтра їдуть назад. І розумієш – хтось із них може не повернутися, а в тебе є шанс подарувати надію, віру, можливо, сказати якесь необхідне слово, і музика має властивість лікувати, допомагати”, – коментує артистка.

Наразі зірка підтримує серію благодійних концертів, які проходять в одному зі столичних концертних холів, на який теж приходять військові. На перше з таких шоу прийшла відома захисниця – Пташка.

“Коли я її побачила була в шоці. Вона посміхалася настільки щиро! І я з нею поспілкувалася, адже відчувала внутрішній барʼєр з приводу того, чи на часі зараз мистецтво? Чи можемо чи зараз співати, танцювати? Тому я спитала, які вона відчуває емоції від нашого шоу, на що почула відповідь: “Лідо, ти що? Ми там для того, щоб приїжджати сюди і бачити, що тут продовжується життя”. Тоді я зрозуміла, що ми все робимо правильно”, – розповіла Lida Lee у програмі #Муз_оборона.

В ефірі каналу “Дом” співачка виконала свою першу авторську пісню “З тобою”. І розповіла, що її надихає у складний час.

“Мене надихає кохання, я надихаюся людьми, силою нашого народу, який попри все – Новий рік, у нас обстріли, я відкрила вікно і почула, як люди співають, вітають одне одного. Нас вбивають ракетами, а ми співаємо! Невже це не сила? Кого хочуть тут перемогти, я не розумію! Тому все це надихає!” – поділилася зірка.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.