Головна TV

ЛІДЕР ГУРТУ KARTA SVITU: “ДЛЯ МЕНЕ ВІЙНА ПОЧАЛАСЯ НЕ 24 ЛЮТОГО”

Цієї неділі у студію програми #Муз_Оборона на телелеканалі “Дом” завітав гурт KARTA SVITU. Фронтмен гурту Іван Марунич відверто розповів, як пісні написані за кілька років до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, стали хітами сьогодення та зізнався, чому події 24 лютого не викликали в нього особливого здивування.

Гурт KARTA SVITU був створений у Києві під час локдауну музикантом Іваном Маруничем. І вже досягнув неабиякої популярності в Україні. Хлопці виступають на масштабних фестивалях і навіть встигли дати сольний концерт. А зі своєю громадянською позицією артисти визначились ще раніше.

“Для мене війна не почалася 24 лютого. Адже з 2018-го року я долучився до ініціативи наших артистів Олександра Положинського, Арсена Мірзояна, Злати Огнєвіч, Олега Собчука та інших, і разом ми часто виїжджали на фронт, де давали акустичні концерти для наших військових, – поділився лідер гурту KARTA SVITU Іван Марунич в ефірі каналу “Дом”. – Після повномасштабного вторгнення ми з музикантами стали давати ще більше концертів для наших військових, адже відчували, що їм це потрібно. Вони казали: “Хлопці, ви повертаєте нас до життя після всього, що ми бачили”.

Тоді ж хлопці зрозуміли, що час випускати нові пісні та дарувати людям надію. Так, Марунич повернувся до треку “Вона лягає спати”, який був написаний ще у 2020-му році.

“Ми її виконували, але не випускали. В ній просто не вистачало кількох слів вона була про розлуку двох людей. А коли я побачив фото, де люди на вокзалах намагалися евакуюватися, зрозумів, що ця пісня якимось чином звідкись прийшла і є пророчою. Текст такий “Вона лягає спати аби знов згадати бажання розбити скелю і прокидатися з ним”, і тут треба було лише додати слово “з ним живим”, – розповідає музикант.

Так само було і з піснею “Крила”. Марунич написав приспів, а на куплети натхнення не приходило. Проте воно прийшло в ті дні, коли російські окупанти знищили літак Мрія.

“Рядки були написані з чітким розумінням вони можуть знищити наш літак, але мрію в серці ніколи не знищать, адже наш народ непереможний!” – коментує соліст гурту KARTA SVITU в програмі #Муз_Оборона.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.