Головна TV

Лідер гурту “ТІК” Віктор Бронюк: Війна — це наслідок, а не причина

Відомий музикант, ведучий, лідер гурту “ТІК” Віктор Бронюк став гостем програми #Муз_оборона на телеканалі “Дім”. Артист відверто розповів, чому призупинив активну творчу діяльність під час повномасштабної війни в Україні, про підтримку країни та роботу власного благодійного фонду.

 На початку повномасштабної війни музикант Віктор Бронюк долучився до ТрО у Вінниці, а також займається волонтерською діяльністю.

“24 лютого мені зателефонував кум із Києва, сказав: “Куме, прокидайтеся, нас бомблять”. Звісно, після цього вже ніхто не спав. Ми з дружиною зробили чай-каву, слідкували за новинами та почали обдумувати, що робити далі. Дружину з дітьми я відвіз до кордону Молдови, а далі вони поїхали самі. У мене не було паніки. Я був дуже зібраний, готовий вставати і робити все, що в моїх силах”, – пригадав перші дні великої війни Віктор Бронюк в ефірі каналу “Дім”.

Допоміг артисту волонтерський досвід, адже він разом із командою допомагають захисникам із 2014 року. Віктор Бронюк навіть очолив благодійний фонд “Подільська громада” у Вінниці.

“Наприклад, до Різдва ми зробили святкову акцію, вийшов дуже хороший вантаж – до 1000 газових плит, більше 1000 газових балонів портативних, термоси, великі павербанки, а наступною хвилею були генератори. Це все поїхало у Херсонську область”, – коментує музикант.

А ось до творчості Віктор Бронюк і досі повністю не повернувся. Перші півроку гурт “ТІК” взагалі не випускав пісні та не виступав, адже частина колективу і досі мобілізована, частина менеджменту колективу півроку займалася парамедичною організацією – евакуацією важкопоранених бійців.

“Відверто кажучи, у мене не було бажання співати. Такий час. Ти кожен день стикаєшся з тим, що хтось із твоїх знайомих, близьких, на жаль, вже не повернеться додому… і в такі моменти говорити про творчість, мабуть, не дуже доречно. Але коли запрошують підтримати бійців із мотиваційним концертом – ми завжди відгукуємося, приїжджаємо. Для мене це можливість поспілкуватися, скрасити їхню буденність”, – розповів Віктор Бронюк.

У програмі #Муз_оборона лідер гурту “ТІК” виконав пісні “Журавлі” та “Любити Україну” і звернувся до українців: “Війна – це наслідок, а не причина. Якщо відмотати цей клубок назад – знайдемо причину. Можливо, ми щось недопрацювали, можливо, не приділили чомусь достатньо уваги, можливо, ми щось робили не так, а може, не любили себе, недостатньо любили нашу країну, робили недостатньо того, що могло б позбавити нас цієї війни. Якісні зміни відбудуться лише тоді, коли всі почнуть якісно і з любов’ю виконувати свою роботу».

Дивіться програму #Муз_оборона на  сайті та на YouTube-каналі “Дім“.