Головна TV

Лідер гурту «ТНМК» Олег Фагот Михайлюта: Нам потрібно буде близько десяти років для розмінування України

У гості до «Тихого вечора з Оленою Кравець» на каналі «Дім» завітав волонтер, військовий добровольчого батальйону «Реванш», лідер гурту «ТНМК» Олег Фагот Михайлюта. В розмові з ведучою артист розповів про «Історію України за 5 хвилин», мінну безпеку для дітей та розмови з сином про війну.

Зараз, коли надворі стало тепліше і виникає бажання виїхати з дітьми на природу, питання мінної безпеки стає як ніколи актуальним. Його у своєму кліпі «Дивись, куди йдеш» порушив музичний гурт “Танок на майдані Конґо”. Лідер гурту «ТНМК» активно співпрацює з ДСНС та розповідає про мінну безпеку. «Нам потрібно буде близько десяти років для розмінування України. Хоча мені хотілося б, щоб це сталося швидко. Однак, сапери кажуть, що треба мінімум десять років. Після Балканської війни ще не всю Хорватію розмінували, то можна уявити, що буде в нас. Це набагато масштабніше», – впевнений він.

Тому, коли ДСНС запропонувало співпрацю, «ТНМК» обома руками погодились. Фагот вкотре нагадав глядачам «Тихого вечора з Оленою Кравець» про небезпеку вибухових предметів. «Розвиток технології йде як в «плюс» людям, так і в «мінус». Є такі технологічні вибухові пристрої, що ти можеш навіть не поруч із ними стояти, в тебе задзвонить мобільний телефон, і воно зреагує. На сигнал мобільного телефону може здетонувати боєприпас. Є датчики, що можуть розрізняти, коли йде людина, а коли тварина, і спрацьовувати виключно на людські кроки. Технології пішли так далеко, що я вам правда раджу продивитись цей курс або просто пошукати [інформацію], щоб врятувати себе і свою родину», – радить Фагот.

А кліп гурту «ТНМК» «Історія України за 5 хвилин» показують у школах. «Мій малий якось прийшов зі школи і сказав: «Тато нам сьогодні на уроці історії твій кліп показували». Це для мене наче бальзам, адже ми живемо українською ідеєю вже багато років, усі наші альбоми написані з нею. Коли ти турбуєшся про українську культуру, то турбуєшся про кожного українця, а особливо про дітей».

З сином, якому у серпні буде тринадцять, Фагот не бачився вже рік. Він зараз живе у дідуся в Австралії.  Олег Михайлюта зізнається, що вони з сином друзі і говорять про все на світі: «Ми з ним навіть про жінок починаємо розмовляти. Він зі своєї точки зору формулює, що він відчуває і ділиться зі мною. Іноді це дуже прикольно для усвідомлення. Я його не бачив близько 10 місяців і коли зустрічав на вокзалі, він по традиції біжить на мене і стрибає. Я його хапаю і розумію, що вже треба тримати так спинку, як у пауерліфтингу. Все ж таки 65 [кілограмів] вже, нормальний мужик від’ївся».