Головна TV

Мама Дмитра Козацького (Ореста) розповіла, як дізналась про звільнення сина з полону

Мама Дмитра «Ореста» Козацького Ірина Юрченко у програмі «Тихий вечір з Оленою Кравець» на каналі «Дом» пригадала, як дізналась про звільнення сина з російського полону.

Ірина Юрченко, провідниця першого класу, понад 30 років працює в «Укрзалізниці». З перших днів вторгнення обслуговувала евакуаційні потяги. Звістку про звільнення сина, екскерівника пресслужби полку «Азов» Дмитра «Ореста» Козацького, завдяки світлинам та відео якого увесь світ бачив правду про оборону Маріуполя, Ірина також зустріла на роботі.

«Ми їхали з Хелма до Києві. Паспортний контроль. І мені так важко було, наче порожнеча якась всередині. Сіла, сиджу, плакати неможна, пасажири кругом. І тут дзвінок з невідомого номера, і чоловічий голос каже: «Оскільки я знаю, що у вас скоро День народження…» І потім він тільки каже слово, і я розумію, що це мій Орест. Я думала, що він знову з полону дзвонить, і кажу: «Так, алло! Діма, Діма, синок, як ти там?!». А він: «Мамо, я в Україні, мене обміняли». Я його чую і не чую, а він знов: «Мамо, я в Україні». Це було таке щастя. Пасажири чули. Така тиша у вагоні стала.  Я йду, в мене сльози. А потім вже всі пасажири кинулись мене вітати», розповідає Ірина Юрченко.

У розмові з Оленою Кравець Ірина Юрченко також розповіла, що старається ніколи не плакати й не панікувати, бо пам’ятає слова сина:  «Мамо, ти в мене сталева мама».

Гостями нового випуску «Тихого вечора з Оленою Кравець» також стали колега Ірини, провідник Олександр Барильник, міністр оборони України Олексій Резніков, діти-волонтери з села Нова Басань на Чернігівщині, блогер Вадим Кириленко. Музична гостя – співачка KOLA.

Дивіться «Тихий вечір з Оленою Кравець» на каналі «Дом» щосуботи о 21:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику  каналу «Дом».