Головна TV

MamaRika: Коли над нами пролітало щось, я кидалася і починала прикривати собою дитину

Популярна співачка і ведуча MamaRika стала гостею нового випуску програми #Муз_оборона на каналі “Дім”. Артистка відверто розповіла, як для неї почалася велика війна і що здалося їй найскладнішим за рік повномасштабного вторгнення.

З початком повномасштабної війни MamaRika не припиняє співати – виступає на благодійних концертах за кордоном, а також співає для дітей, які постраждали від війни. Проте події 24 лютого справили на артистку неабиякий вплив, MamaRika зізнається – досі проживає цей день.

“Ми були вдома під Києвом і десь о 5 ранку почули такий сильний вибух, що у нас ледь не повилітали вікна. Перший потужний вибух був, коли ми міцно спали, і мені здалося, що це все було уві сні. А через 15-20 хвилин, це по моїм відчуттям, бабахнуло вдруге, і я зрозуміла, що це не сон. Ми з Сергієм прокинулися, виглянули в вікно, а там просто палало помаранчеве зарево – поблизу нас була військова база, і тому ми це дуже добре відчули”, – пригадала MamaRika в ефірі каналу “Дім”.

За словами артистки, за себе з чоловіком вона не переживала, проте з ними перебував 6-місячний син. І це ускладнювало все.

“Я знаю, яка у мене була важка вагітність, як ми на нього чекали… і я не знала, що робити в цей момент. Ми просто в паніці почали збирати речі та спробували виїхати, але це було нереально через неймовірні затори. Ми зрозуміли, що з 6-місячною дитиною ми не зможемо три дні простояти в заторі, а тому вирішили повернутися додому”, – розповіла артистка.

А потім почалося пекло – над будинком MamaRika постійно літали ракети і ворожі літаки, і тому вони постійно здригалися від вибухів.

“Кожного разу, коли над нами пролітало щось, я кидалася і починала прикривати собою дитину. У нас в будинку немає підвалу чи якогось укриття, тому ми просто зробили закуток, закрилися диванами, і коли над нами щось летіло, ми брали ковдри, і все, що я могла зробити – це прикрити сина своєю груддю та ковдрами. В якийсь момент я сказала, що далі це продовжуватися не може, і нам треба виїхати”, – коментує MamaRika у програмі #Муз_оборона.

Спочатку відома родина поїхала до Одеси, а далі співачка прийняла рішення виїхати з України. Вночі, пішки, із сином на руках MamaRika перетнула кордон із Молдовою, і не знаючи, чи побачить ще коли-небудь свого чоловіка, вирушила до своєї мами у Варшаву.

“Я не знала, чи повернуся додому. Просто йшла в нікуди, – пригадує співачка. – Потім я полетіла до мами, де пробула 1,5 місяці, більше не витримала, сказала, що не можу без чоловіка, не можу без родини. Тому я на свій страх і ризик 1 травня повернулася в Україну. Якийсь час ми перебували на заході, давали там концерти для біженців, а потім були благодійні концерти Європою протягом 2 місяців – це був великий стрес, адже я була з сином, якому був всього рік. Відпрацювали і повернулися додому, бо краще, ніж вдома не буде ніколи і ніде! Нас не злякати тривогами чи вимкненням світла! У нас є генератор, а я мама, яка може залити дизель в бак, перемкнути фази і ввімкнути генератор! Ось так живе українська жінка – вона вміє все!”

В ефірі каналу “Дім” MamaRika виконала свої пісні “Сину” і “Зоря” та побажала українцям скорішої перемоги, яка за її словами вже не за горами.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дім” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дім“.