Головна Культура

Манґа “Атака титанів” вийде українською

Видавництво Artbooks видасть українською мовою манґу “Атака титанів”. Вона належить до десятки найбільш продаваних в історії — понад 110 млн примірників. Вихід першого тому в Україні заплановано на першу половину 2025 року.

Про це видавництво повідомило у своїх соцмережах.

“Це були довгі та складні перемовини. Пишаємось тим, що нам вдалося домовитися про співпрацю. Щасливі потішити українських читачів ліцензованими манґа-бестселерами”, — каже засновниця Artbooks Ганна Похлебаєва.

Видавництво почало співпрацю з Kodansha — найбільшим видавництвом Японії. У дописі зазначили, що зараз вони активно працюють над перекладом ще кількох культових серій манґи.

Що відомо про “Атаку титанів”

“Атака Титанів” (японською 進撃の巨人, або дослівно “Велетень, що атакує”) — японська манґа, створена Хаджіме Ісаямою.

Світ “Атаки титанів” — це місце, де людство живе за великими стінами, щоб захиститися від гігантських людоїдських істот — титанів. Головний герой, Ерен Єґер, після жахливої втрати рідних прагне знищити всіх титанів. Разом із друзями Мікасою Аккерман і Арміном Арлертом він вступає до військової організації, щоб боротися за свободу людства. Однак згодом розкривається багато приголомшливих таємниць про титанів, світ і самих людей, що змінює погляди героїв на те, хто є справжнім ворогом.

“Атака Титанів” виходила в щомісячному журналі Bessatsu Shōnen Magazine з вересня 2009 року по квітень 2021-го.

Манґа має 139 розділів, а її фінал викликав багато дискусій серед фанатів. Станом на січень 2021 року зібрана у 34 томи.


“Атака титанів”/ кадр із аніме

Пізніше цю історію перетворили на однойменне аніме, яке зробило манґу ще більш популярною та вивело у статус справжньої попкультурної сенсації.

З моменту прем’єри у 2013 році “Атака титанів” отримала загальне визнання та численні похвали від критиків, її вважають одним із найкращих аніме-серіалів усіх часів. Критики та глядачі високо оцінили шоу за оповідь, анімацію, персонажів, озвучення (оригінальне та дубльоване), саундтрек і темні теми.

А ще це аніме не можуть легально подивитися у Росії: після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році дистриб’ютор Crunchyroll закрив свої дочірні компанії Wakanim і Crunchyroll EMEA через санкції, накладені з боку Японії та США.