Сценарій третього повнометражного ігрового фільму режисерки Марисі Нікітюк “Ной” перебуває на фінальній стадії. Нині вона продовжує консультуватися з військовими, а потім відправиться на скрипт-докторинг на кінофестиваль у Трієсті.
Про це вона розповіла в інтерв’ю для Радіо Культура.
“Важливо побачити, як іноземці дивляться на цю історію, бо для мене цей фільм — мій внесок у боротьбу проти росіян, у створення нашого позитивного образу і негативного образу сусідів. Звісно, першочергова річ у підтримці Заходу — снаряди, техніка, БПЛА, донати, але культурний фон важливий”, — зазначає режисерка.
Воєнна драма “Ной” — це третій ігровий фільм режисерки. Сценарій засновано на реальних історіях військових, а герої фільму мають своїх прототипів. Сюжет розповідає про сапера з позивним Ной, який разом із собаками зупинив наступ групи росіян на важливому напрямку.
Щоб глибше розуміти тему, Нікітюк навіть відвідала навчальний полігон та прослухала лекцію із саперно-інженерної справи для цивільних.
“А щодо локації — це Харківський напрямок, селище, але ми не зазначатимемо точно. Не люблю титрів, типу «Сомалі», «Нью-Йорк», «Делі». Можна без цього? З’являється публіцистичність, яка мені не подобається в художньому творі”, — розвідає Нікітюк.
Вона додає, що хвилюється за розмір бюджету, оскільки для стрічки треба залучити “маленьку армію”. Також у кадрі будуть “вибухи, сапери, військові дії”.
“Велика ймовірність, що зніматимемо за кордоном. Я б не дуже цього хотіла, але, можливо, так і станеться. У всякому разі, це має бути трохи на віддалі від лінії фронту”, — зазначає режисерка.
Хто така Марися Нікітюк
Це українська режисерка і сценаристка короткометражних і повнометражних фільмів.
Її історії екранізували режисери Володимир Тихий та Марія Кондакова, вона працювала над сценарієм драми “Додому” Нарімана Алієва, висунутої від України на “Оскар-2019”.
У 2016 Нікітюк отримала нагороду імені Кшиштофа Кишльовського за “Найкращий сценарій зі Східної Європи” під час Каннського кінофестивалю.
А у 2018 році вийшов дебютний фільм самої Марисі — драма у стилі магічного реалізму “Коли падають дерева” про кохання дівчинки-провінціалки та бандита. Прем’єра стрічки відбулася на Берлінале, у конкурсній секції “Панорама”.
Також вона зняла драматичний фільм “Я, Ніна”, заснований на реальних подіях із життя української телеведучої та активістки Яніни Соколової про її боротьбу з раком.