Головна Техно

Meta запустила Instagram Threads: Twitter вже погрожує Цукербергу судом

Компанія Meta запустила Instagram Threads, який має стати конкурентом Twitter, застосунок вже доступний в Google Play та App Store.

Про це повідомляє Meta.

Threads є новою програмою, над якою працювала команда Instagram, для обміну текстовими повідомленнями. Сам інтерфейс чимось нагадує Twitter.

Від сьогодні Threads доступний у більш ніж 100 країнах, зокрема й в Україні, для iOS і Android користувачів, які можуть завантажити програму з Apple App Store і Google Play Store.

У Threads користувачі можуть авторизуватись через свій обліковий запис Instagram, і робити публікації до 500 символів, при цьому використовуючи посилання, фотографії та відео тривалістю до 5 хвилин.

Загалом Threads досить подібний до Twitter, оскільки користувачі також можуть писати як окремі пости, так і створювати ряд обʼєднаних однією темою повідомлень.

Крім того, у Threads можна налаштувати приватність власних публікацій, щоб відповідати на них могли тільки люди, за якими ви стежите, згадані профілі чи будь-який користувач.

Наразі застосунок недоступний на території країн-членів ЄС через нормативну невизначеність щодо використання персональних даних службою.

У новій соцмережі Threads за перші чотири години 6 липня зареєструвалося 5 мільйонів користувачів. Про це повідомив генеральний директор Meta Марк Цукерберг, процитувало ВВС.

Threads дозволяє переносити мережу контактів з інстаграму. Відтак у Марка Цукерберга у Threads уже 2 тисячі підписників, а в керівника Instagram Адама Моссері — понад 2,5 тисяч.

Повідомлено, що за деякий час стане доступною Fediverse — інтеграція з низкою інших соціальних мереж, які є сумісними між собою.

Марк Цукерберг підтвердив, що Threads — конкурент Twitter.

«Це займе деякий час, але я думаю, що має з’явитися програма для публічних розмов із понад 1 мільярдом людей. У Twitter була можливість зробити це, але не вдалося. Сподіваюся, ми це зробимо», — написав він у Threads.

Всього лише через один день після успішного запуску Threads від Meta, а Twitter вже хоче подати в суд на конкурента. Компанію Марка Цукерберга звинувачують в крадіжці комерційних секретів, які їй нібито видали колишні співробітники Twitter.

Юрист Twitter Алекс Спіро надіслав лист до очільника корпорації Meta Марка Цукерберга. У ньому Спіро звинувачує компанію в привласненні інтелектуальної власності й погрожує судовою тяганиною.

Спіро заявляє, що Meta переманила десятки колишніх співробітників Twitter, які «володіли та продовжують володіти доступом до комерційної таємниці Twitter та іншої конфіденційної інформації». За його словами, в Meta їм доручили роботу над Threads, з наміром прискорити розробку цього сервісу, використовуючи інтелектуальну власність Twitter.

Найцікавіше, що Ілон Маск ще в листопаді не був проти такого повороту подій. Коментуючи звільнення 75% співробітників Twitter, він саркастично назвав їх геніями й висловив впевненість, що «їхній величезний талант без сумніву знайде застосування десь іще».

Але схоже, ексцентричний мільярдер вже змінив свою думку. У коментарях до новини про лист Спіро Маск написав, що «конкуренція — це добре, а шахрайство — ні».

Тим часом кількість зареєстрованих акаунтів у Threads за перший день після запуску перевалила вже за 30 мільйонів, стверджує Цукерберг. Серед них з’явилися такі знаменитості, як Дженніфер Лопес, Шакіра та Х’ю Джекман. Зареєстрували свої облікові записи й відомі видання The Washington Post і The Economist.

Ілюстрація: AFR