Головна TV

Michelle Andrade: Депресія – своєрідний і дуже потрібний крок до себе

Цьогоріч холод настав так миттєво, що ми навіть не встигли морально підготуватися. Футболки різко замінилися на светри, а бадьорий настрій «з’їла» меланхолія. Багатьох накрила осіння хандра, з якою потрібно впоратися. Як це робить українська співачка Michelle Andrade? Лайфхаками зірка поділилася з Новим каналом:

– Щойно з’являється холодний вітерець, то я завжди так засмучено: «Нууу… Ось зараз і почнеться поганий настрій». Але намагаюся, щоб далі думок цей стан не розвивався. Тож, по-перше, спостерігаю й насолоджуюсь. Осінь дуже красива! Аби зарядитись енергією, було літо. А тепер можна трішки розслабитися. По-друге, підбираю хороший плейлист. По-третє, відволікаюся від неприємного стану приємними улюбленими заняттями. А взагалі… Що поганого в депресії? Нічого! Ви просто проживаєте свій шлях, усі свої справжні стани. Спробуйте розібратися, чого вам хочеться, або, навпаки, не хочеться в такі періоди. Насправді це ж своєрідний і дуже потрібний крок до себе.

Співачка також радить не боятися звертатись до спеціаліста, якщо відчуваєте в цьому потребу:

– Я вважаю, що це хороша ідея. Якщо є можливість піти до психолога, то зробіть це! Подруги подругами, але фахівець може дати правильні інструменти, щоб ви побачили ситуацію не лише з негативного, а й з кращого боку. В мене був досвід роботи зі спеціалістом з ментального здоров’я. На початку війни я вперше звернулася до психологів. Їх було два. І це жінки. Так комфортніше для мене. Думаю, що жінки розуміють деякі питання краще, ніж чоловіки. І це в жодному разі не про сексизм! Просто тут питання саме в сприйнятті деяких ситуацій. На той момент ці консультації були найкращим інструментом, аби розібратись і виставити свої кордони. А ще психологині просто нагадали мені, що я сильна і все зможу! (усміхається).